Wjechał bmw na górski szlak. Ludzie stukali się w głowę, jego prowadziła nawigacja

i

Autor: Shutterstock; Straż Pożarna St. Gilgen Wjechał bmw na górski szlak. Ludzie stukali się w głowę, jego prowadziła nawigacja

"Tak prowadziła nawigacja"

Wjechał bmw na górski szlak. Ludzie stukali się w głowę, utknął między skałami

2023-03-02 11:00

77-letni Niemiec postanowił wybrać się nad jedno z najpiękniejszych jezior w austriackich górach. Wyruszył szlakiem z Sankt Gilgen, jednak zamiast iść pieszo pojechał swoim bmw. Poruszał się górskim szlakiem, wymijając pieszych turystów, którzy zwracali mu uwagę, że tędy nie jeździ się samochodem. On to ignorował, bo twierdził, że tak prowadzi go nawigacja. Potrzebna była pomoc strażaków.

Austria. Na górski szlak wybrał się samochodem

Do niecodziennych wydarzeń doszło w pobliżu jeziora Wolfgang w Austrii, położonego na terenie kraju związkowego Salzburg. Jak podaje niemiecki portal "Rosenheim24", 77-letni obywatel Niemiec zignorował zakaz wjazdu na górski szlak i swoim luksusowym bmw próbował dostać się nad jezioro. "Ścieżka stawała się węższa i węższa, ale to nie interesowało kierowcy. Pomimo zakazu poruszania się tam pojazdów i ostrzeżeń turystów, jechał szlakiem turystycznym otoczonym z jednej strony jeziorem, a z drugiej stromą ścianą skalną" - czytamy.

Niemiecki turysta utknął między skałami. "Tak prowadziła nawigacja"

"Dopiero gdy jego pojazd utknął w wąskim przesmyku między skałami a barierkami, zrezygnował ze swojego planu" - mówiła lokalnym mediom rzeczniczka austriackiej policji. Co ciekawe, 77-latek miał pretensje do piechurów, że poruszają się po drodze, którą jedzie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Na miejsce wezwano straż pożarną z Sankt Gilgen - inaczej nie dałoby się usunąć auta z górskiego szlaku.

Niemiec upierał się, że nic złego nie zrobił i że jechał zgodnie z tym, w jaki sposób prowadziła go nawigacja. Został ukarany mandatem za zignorowanie zakazu wjazdu. 

Sonda
Czy korzystasz z nawigacji podczas jazdy?
Paulina Krupińska nie mieszka na Podhalu! Mówi, do kogo należy dom w górach

Jak dbać o bezpieczeństwo i zdrowie seniora na odległość?

Z pomocą przychodzi TELEOPIEKA. Posłuchaj, jak nowoczesne technologie pomagają rodzinom osób starszych!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany