Pani premier szaleje na festiwalu rockowym. Zachwyca w szortach i ramonesce

i

Autor: AP, Instagram Finowie kochają Sannę Marin

Wow! Premier Finlandii szaleje na festiwalu rockowym. Sanna Marin zachwyca w szortach i ramonesce

2022-07-11 10:34

Jest najmłodszą na świecie szefową rządu, a żeby skończyć studia, musiała dorabiać w piekarni. Teraz wprowadza swój kraj do NATO, a w przerwach od zajmowania się wielką polityką słucha Rage Against the Machine. W miniony weekend 36-letnia premier Finlandii Sanna Marin zrzuciła garsonkę i wskoczyła w ramoneskę, by bawić się na kultowym festiwalu rockowym Ruisrock w Turku. Jej rodacy są zachwyceni!

Sanna Marin w kurtce i szortach na festiwalu Ruisrock

Drugi najstarszy festiwal rockowy na świecie, czyli organizowany od 1970 roku Ruisrock, odbywający się na fińskiej wyspie Russialo, był w tym roku wyjątkowy. Pojawiła się na nim bowiem 36-letnia premier Finlandii, Sanna Marin. Była tam całkowicie prywatnie - ubrana w dżinsowe, poszarpane szorty, ciężkie buty i klasyczną ramoneskę szalała na koncertach. "Nawet nie próbuj udawać, że twój premier jest tak wyluzowany, jak Sanna Marin na Ruisrock Festival w ten weekend" - skomentował na Twitterze dziennikarz Euronews, David Mac Dougall. Trudno nie przyznać mu racji, a fotka 36-letniej polityk błyskawicznie rozeszła się po sieci, zbierając tysiące komentarzy zachwyconych fanów. 

CZYTAJ TAKŻE: To OSTATNIE chwile Putina? Traci wzrok, nie pamięta co mówi, ma potworne migreny

Premier Finlandii kocha rocka

Sanna Marin nie kryje, że jest fanką rocka. Jak przypomina niemiecki "Bild", w jednym z wywiadów zdradziła, że jednym z jej ulubionych zespołów jest Rage Against the Machine. Pani premier nie pogardzi jednak także hard rockiem i hip-hopem. 

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: NATO jest dziś silniejsze dzięki Putinowi

Sanna Marin: Najmłodsza premier na świecie

Sanna Marin od trzech lat zajmuje fotel premiera 5,5-milionowej Finlandii. To wyjątkowa postać - jest najmłodszą szefową rządu na świecie, a jej droga na polityczny szczyt nie prowadziła przez układy, tylko ciężką pracę. 36-latka pochodzi z przeciętnego fińskiego domu. By skończyć studia prawnicze musiała zarabiać: popołudniami dorabiała w piekarni.

Premier Finlandii - życie prywatne

Wychowywana przez parę jednopłciową feministka krótko po studiach objęła pierwszą ważną funkcję - została przewodniczącą rady miasta Tampere. Potem szefowała ministerstwu transportu, by ostatecznie w 2019 roku objąć urząd premiera. Mówi biegle po niemiecku, angielsku i szwedzku. Ma czteroletnią córeczkę, Emmę, owoc związku z Markusem Räikkönenem.

CZYTAJ TAKŻE: Trzymała 1,5-rocznego syna na ścisłej diecie, umarł z głodu. Matka zostanie skazana za morderstwo?

Finlandia przystępuje do NATO

36-letnia Sanna Marin zapisze się w historii nie tylko jako najmłodsza i prawdopodobnie najbardziej wyluzowana szefowa rządu na świecie, ale również jako polityk, która wprowadzi Finlandię do NATO. Kraj razem ze Szwecją ubiega się o akces do Sojuszu. Te decyzje są konsekwencją rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

Sonda
Lubisz premier Finlandii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany