Wygrał Konkurs Chopinowski, a teraz zatrzymała go policja. Pianista zamówił prostytutkę!

2021-10-22 19:17
Wygrał Konkurs Chopinowski, a teraz zatrzymała go policja. Pianista zamówił prostytutkę!
Autor: sweetlouise / CC0 / pixabay.com Wygrał Konkurs Chopinowski, a teraz zatrzymała go policja. Pianista zamówił prostytutkę!

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego znalazł się w nie lada tarapatach. Li Yundi, który w 2000 roku wygrał ten prestiżowy konkurs, został zatrzymany przez policję w Pekinie, pod zarzutem korzystania z usług prostytutki.

39-letni mężczyzna został zatrzymany przez chińską policję w jednej z dzielnic Pekinu, gdzie miał korzystać z usług 29-letniej prostytutki. Wkrótce potem, dzięki publikacji na chińskiej platformie społecznościowej Weibo, okazało się, że jest on znanym pianistą, który w 2000 roku, w wieku 18 lat, jako najmłodszy uczestnik w historii wydarzenia, wygrał Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. 15 lat później Li Yundi był namłodszym jurorem w konkursie.

Czytaj też: Umarła, jedząc hot dogi. Makabryczna śmierć 20-latki

Mężczyzna i kobieta przyznali się do zarzucanego czynu i ponieśli konsekwencje zgodne z chińskim prawem. Przypomnijmy, w Chinach prostytucja jest zakazana, grozi za nią kara grzywny lub pozbawienia wolności.

Stowarzyszenie Muzyków Chińskich, po skandalu z udziałem artysty, zapowiedziało zawieszenie go z powodu prezentowanego przez niego "wyjątkowo negatywnego wpływu na społeczeństwo".

Rozwiąż QUIZ: Te teledyski KIPIĄ SEKSEM i nagością! Nie oglądaj ich w pracy i przy dzieciach. Znasz je wszystkie?

Sonda
Czy seks w miejscu publicznym powinien być karany?
Ostre sceny seksu na plaży w Mielnie. Kochali się na oczach tłumów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE