Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

i

Autor: AP Photo Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Będzie kontrola

Wypadek autokaru w Chorwacji. Będzie kontrola w firmie przewozowej

2022-08-07 11:06

Do dramatycznego wypadku polskiego autokaru doszło pod Zagrzebiem w sobotę (6.08.2022) rano. Autobus zmierzał z pielgrzymami do miejscowości Medjugorie. Bilans wypadku jest dramatyczny - nie żyje 12 osób, 32 osoby zostały ranne. Alvin Gajadhur główny inspektor transportu drogowego zapowiedział, że zostanie przeprowadzona kontrola w firmie przewozowej, do której należał autobus.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Radio ZET, będzie kontrola w firmie przewozowej, do której należał autokar, który rozbił się w sobotę (6.08.2022) pod Zagrzebiem w Chorwacji. Alvin Gajadhur główny inspektor transportu drogowego potwierdził, że zostanie sprawdzona dokumentacja, a także czas pracy kierowców.

- W najbliższym czasie będzie kontrola w firmie przewozowej, której autokar rozbił się w Chorwacji - powiedział w Radiu ZET.

Zobacz też: Chorwacja: Wypadek polskiego autokaru. Zdjęcia i relacje rannych: "Nie może powiedzieć ani napisać, kim jest"

Dramatyczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 6 sierpnia o godz. 5:40. Pielgrzymi zmierzali do Medjugorie. Autokar zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Bilans zdarzenia jest dramatyczny - 12 osób zginęło, a 32 doznało obrażeń.  Poszkodowani trafili do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu. Cztery osoby przyleciały już do Polski. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina pytany w TVN24 o stan rannych przyznał, że ranni w wypadku są w różnym stanie. "To bardzo różne rany odniesione w tym wypadku. Część, ci, którzy są na oddziale traumatologii w Zagrzebiu, są w stanie najgorszym. Wielu z nich walczy o to, aby ich stan się poprawił".

Wszelkie informacje o wypadku polskiego autokaru w Chorwacji przekazujemy w naszej relacji na żywo: Wypadek w Chorwacji: 12 osób nie żyje. Kilka osób w stanie zagrażającym życiu [RELACJA NA ŻYWO]

MSZ uruchomiło specjalną infolinię. Informacje o poszkodowanych w wypadku można uzyskać pod chorwackim numerem telefonu: +385 148 99 414.

Zobacz też: Niebywałe, co pielęgniarka z Zagrzebia zrobiła dla ofiar wypadku. Jedyna zna język polski

Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki