Leonard Taylor

i

Autor: AP Leonard Taylor

Ostatnie słowa straconego

Zabił swoją dziewczynę i trójkę jej dzieci. Aż do końca mówił, że jest niewinny. Wyrok śmierci został wykonany

2023-02-08 12:30

58-letni Leonard Taylor stanął przed sądem za zabicie swojej dziewczyny, Angeli Rowe i trójkę jej dzieci. Do tej koszmarnej zbrodni doszło w 2004 roku. Wyrok śmierci na Leonradzie Taylorze wykonano w nocy z wtorku na środę czasu polskiego w Missouri. Mężczyzna do samego końca utrzymywał, że jest niewinny.

Leonard Taylor stanął przed sądem za zabicie swojej dziewczyny, Angeli Rowe i trójkę jej dzieci

W grudniu 2004 roku lokalna policja odnalazła ciała 28-letniej Angeli Rowe oraz 10-letniego Alexusa, 6-letniej AcQreyi i 5-letniego Tyrese’a. Odkrycia dokonano w domu ofiar w Jennings na przedmieściach Saint Louis. Poszukiwania kobiety i jej trójki dzieci podjęto po tym, gdy bliscy nie mogli się z nimi w żaden sposób skontaktować. Jak się okazało, na ciałach każdej z ofiar odkryto rany postrzałowe. Śledczy ustalili, że rodzina została zabita na dwa do trzech tygodni wcześniej. Policja dość szybko, bo już na kilka dni po odkryciu zwłok, aresztowała Leonarda Taylora. Według "Newsweeka" oskarżony o zbrodnię mężczyzna od samego początku miał utrzymywać, że nie ma z tym nic wspólnego i jest niewinny. Twierdził, ze gdy zabito jego dziewczynę i jej troje dzieci, on był wiele kilometrów od domu. Sąd jednak nie dał temu wiary i w 2008 roku skazał Tylora na karę śmierci.

Wyrok wykonano w nocy w więzieniu w zakładzie karnym w Bonne Terre w stanie Missouri. Śmierć Leonarda Taylora stwierdzono o godz. 18.16 czasu lokalnego ( 1:16 w nocy czasu polskiego).

Zobacz: Lekarz z Rosji zginął na wojnie, a jego matka chce unieważnić ślub syna! Ma w tym swój cel

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?