Zamach w Monachium. "Jesteś ch****, a nie Niemcem! Co za g**** nam robisz?!" [WIDEO]

2016-07-23 20:43

W wyniku strzelaniny w Monachium zginęło 9 osób. Większość z nich to młodzi ludzie. Najmłodsza ofiara miała zaledwie 15 lat. Świadkiem chwil grozy przed centrum handlowym, gdzie rozegrało się piekło, byli m.in. Polacy. Przemysław Preś nagrał wideo, na którym słychać dialog napastnika z innym mężczyzną.

Sprawca strzelał do ludzi w galerii, później wyszedł na ulicę i wbiegł na parking. To właśnie tam zaczęła się dyskusja. - Kto ty jesteś? - słychać z oddali głos jednego ze świadków zdarzenia. - Jestem Niemcem! - odpowiada mężczyzna na parkingu. - Jesteś ch****, a nie Niemcem! - pada z oddali. - Tutaj się urodziłem, w okolicy gdzie żyje się z zasiłków. Byłem leczony w szpitalu - krzyczy napastnik. Później słychać jeszcze słowa: Co za g**** nam robisz?!

Autorem nagrania jest Przemysław Preś, który obserwował makabrę na ulicy Monachium ze swojego balkonu. Jak relacjonował w rozmowie z TVN24, widział tłum uciekających ludzi, szukających wyjścia z budynku. Na ulicy leżały kolejne osoby. - Na dolnym parkingu zaczął strzelać, po czym udał się na górę, co na tym nagraniu przez moment można zobaczyć - dodaje autor nagrania.

Do strzelaniny w Monachium doszło w piątek, 22 lipca, w godzinach wieczornych. Sprawcą okazał się 18-letni mężczyzna, posiadający irańskie i niemieckie pochodzenie. 18-latek mieszkał od dwóch lat w Niemczech, działał sam. Bawarska policja twierdzi, że nie był zdrowy psychicznie, chorował na depresję. W strzelaninie zginęło 9 osób, zaś około 30-stu jest rannych. Napastnik popełnił samobójstwo.

Zobacz: Strzelanina w Monachium! Niemieckie media pokazały TWARZ zamachowca szaleńca RELACJA NA ŻYWO


Nasi Partnerzy polecają