Zarobił kwadrylion dolarów w sekundę i w sekundę je stracił! Nowy rekord bogactwa

i

Autor: AP, Shutterstock Zarobił kwadrylion dolarów w sekundę i w sekundę je stracił! Nowy rekord bogactwa

Nie wierzył własnym oczom

Zarobił kwadryliony dolarów i stracił wszystko w dwie minuty! "Rekord bogactwa"

2023-03-06 10:20

Kto był najbogatszym człowiekiem w dziejach świata? Nie, wcale nie Elon Musk, Bill Gates ani żaden król, tylko 53-letni Chris Reynolds z Delaware w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna w ciągu sekundy stał się jedynym znanym ludzkości kwadrylionerem. Niestety, jego szczęście trwało jedynie dwie minuty. Jak mogło do tego dojść?!

Chris Reynolds z USA przez dwie minuty był kwadrylionerem. Szybko dowiedział się, jak to możliwe

Kiedy tego dnia 2013 roku 53-letni Chris Reynolds z Delaware w Stanach Zjednoczonych zalogował się na swoje konto bankowe, by sprawdzić, ile zostało mu jeszcze pieniędzy, o mało nie spadł z krzesła. Zobaczył, że nie wiadomo kiedy i nie wiadomo jak na jego rachunku znalazło się... 92,233,720,368,547,800 dolarów. To 92 kwadryliony! Mężczyzna sprawdzał raz po raz, ale za każdym razem widział oszałamiającą kwotę na swoim własnym koncie. Był ewidentnie najbogatszym człowiekiem świata. "Wcześniej najwięcej udało mi się zarobić, sprzedając opony na e-Bayu za tysiąc dolarów" - opowiadał potem w wywiadach dla CNN i The Philadelphia Inquirer. "Więc kiedy to zobaczyłem, przez chwilę czułem się jak milion dolców!" - dodał. Niestety, szczęście jedynego znanego historii kwadrylionera trwało dokładnie dwie minuty.

"Spłaciłbym dług narodowy i kupiłbym sobie drużynę baseballa"

Po chwili dostał powiadomienie od PayPala, że doszło do "oczywistej pomyłki" i szara rzeczywistość wróciła. W ramach rekompensaty za rekordową huśtawkę nastrojów PayPal zaproponował, że przekażę jakąś kwotę na cel charytatywny wybrany przez Chrisa Reynoldsa. W wywiadach udzielonych w dziesiątą rocznicę zostania chwilowym kwadrylionerem mężczyzna stwierdził, że gdyby ogromna kwota pozostała na jego koncie, spłaciłby dług narodowy, a potem kupiłby sobie drużynę baseballa.

Sonda
Czy rzuciłbyś pracę, gdybyś miał miliardy dolarów?

QUIZ. Dzik jest dziki, dzik jest zły... Znasz te słynne wierszyki dla dzieci?

Pytanie 1 z 10
"Dzik jest dziki, dzik jest zły..."
Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany