Zaszczepią wszystkich ludzi na koronawirusa do końca 2022 roku! Premier ujawnia

2021-06-07 10:00 Zofia Dąbrowska PAP
szczepienia na covid
Autor: pixabay

Wszyscy ludzie na świecie zostaną zaszczepieni na koronawirusa do końca 2022 roku? Taki jest plan premiera Wielkiej Brytanii! W miniony weekend Boris Johnson zaapelował o jak najszybsze podawanie szczepionki przeciwko Covid-19 w każdym kraju. Obecnie w pełni zaszczepiona jest już jedna ósma populacji świata. Są to osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki na koronawirusa. W sumie podano ponad dwa miliardy dawek szczepionki przeciwko Covid-19. Czy plan Borisa Johnsona uda się zrealizować bez obowiązkowych szczepień? Rozmowy na ten temat będą się toczyć podczas szczytu grupy G7, który odbędzie się za kilka dni.

"Świat oczekuje od nas, że sprostamy największemu wyzwaniu ery powojennej: pokonamy Covid i poprowadzimy globalne ożywienie napędzane naszymi wspólnymi wartościami. Zaszczepienie całego świata do końca przyszłego roku byłoby największym wyczynem w historii medycyny. Wzywam pozostałych liderów G7, aby przyłączyli się do nas, abyśmy zakończyli tę straszną pandemię i zobowiązali się, że nigdy nie pozwolimy, by spustoszenie dokonane przez koronawirusa powtórzyło się" - powiedział w sobotę Boris Johnson. Wszyscy ludzie na świecie powinni zostać zaszczepieni na koronawirusa do końca 2022 roku - taki jest plan premiera Wielkiej Brytanii.

NIE PRZEGAP: Księżna Kate skomentowała narodziny córki Meghan! Te słowa mogą zaskoczyć

Obecnie w pełni zaszczepiona jest już jedna ósma populacji świata. Są to osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki na koronawirusa. W sumie podano ponad dwa miliardy dawek szczepionki przeciwko Covid-19, a dokładnie 2,076 miliarda. Pierwszą dawkę szczepionki w samej Wielkiej Brytanii przyjęło ponad 40 mln osób, drugą - ponad 27 mln. Czy plan Borisa Johnsona uda się zrealizować bez obowiązkowych szczepień? Rozmowy na ten temat będą się toczyć podczas szczytu grupy G7, który odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Wielkiej Brytanii.

NIE PRZEGAP: Królowa Elżbieta II skomentowała narodziny córki Harry'ego i Meghan. Wymowne słowa

Czy kobieta w ciąży powinna się szczepić na COVID-19?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze