Zaszła w ciążę… w ciąży! Niezwykłe narodziny superbliźniąt

2021-04-08 11:14 mw
ciąża
Autor: G-Stock Studio/Shutterstock.com

Do takich porodów prawie w ogóle nie dochodzi! Mieszkanka Wielkiej Brytanii, która była w ciąży, usłyszała od swojej ginekolożki, że spodziewa się bliźniaków. Rebbeca Roberts spodziewała się jednego dziecka, ale ostatecznie urodziła dwójkę. Jak to możliwe?

Do takich anomalii medycznych doszło dopiero kilkanaście razy. Przypadek Rebbeci Roberts w Wielkiej Brytanii jest zaś 14 udokomentowanym u ludzi przypadkiem superfetacji. Co to właściwie oznacza? Krótko mówiąc, podczas ciąży kobieta zaszła w ciążę, choć podczas rozwoju płodu kobiecy organizm nie dopuszcza do siebie innych zapłodnionych komróek i tworzy naturalną barierę. Uwalniane są hormony, który zatrzymują implementację zarodka. Ale w niezywkle rzadkich przypadkach może dojść do swego rodzaju anomalii medycznej i podczas rozwoju płodu, pojawi się kolejny.

PRZECZYTAJ Księżna Kate jak Meghan Markle. Biograf Lady Di zdradził czego się bała przed ślubem

Rebbeca Roberts z Wielkiej Brytanii podzieliła się swoją niezwykłą historią narodzin superbliźniąt na łamach dziennika „The Independent”. 39-latka spodziewała się już dziecka, Noego, kiedy zaszła w ciążę z córką Rosalie.

Ciąża mnoga cz. 3

Podczas trzeciego badania USG ginekolożka aż zamarła. Rebbeca była w 12. tygodniu ciąży i przestraszyła się, że coś z jej płodem jest nie w porządku. Okazało się, że pojawił się zupełnie nowy, chociaż podczas dwóch poprzednich badań na USG był widoczny tylko jeden. Partner Roberts, 43-letni Rhys Weaver nie mógł uwierzyć, że zostanie ojcem bliźniąt. - Nie uwierzył mi, dopóki nie spojrzał na zdjęcia. Wtedy nie powiedział nic. Zobaczył na zdjęciu pierwsze i drugie dziecko, i był tak samo zszokowany jak ja. Powaliło nas oboje - powiedziała dziennikowi Roberts.

Bliźnięta przyszły na świat 17 września przez cesarskie cięcie. Najpierw urodziła chłopca, któremu nadała imię Noah, a po dwóch minutach na świat przyszła Rosalie. Dziewczynka była jednak o wiele mniejsza niż jej brat, musiała pozostać w szpitalu ponad 3 miesiące, zanim lekarze uznali, że jest wystarczająco rozwinięta.

ZOBACZ GALERIĘ Tak ciąża zmieniała Małgorzatę Rozenek

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze