Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Putin uderza w Kijów!

i

Autor: AP Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Putin uderza w Kijów!

Putin znów bombarduje

Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. "Najwięcej pocisków od początku wojny"

2022-12-29 8:46

W czwartek (29 grudnia) nad ranem wojska Putina po raz kolejny uderzyły w Ukrainę. Kanały w ukraińskich mediach społecznościowych donoszą o zmasowanych atakach rakietowych między innymi na Kijów, Lwów i Charków. "Nie lekceważcie tego, udajcie się do schronów" - proszą mieszkańców lokalne władze. We Lwowie 90 proc. mieszkańców bez prądu.

Pierwsze alarmy ogłoszono w czwartek, 29 grudnia, w regionach wschodniej i południowej Ukrainy. Tak było o godz. 6.30 polskiego czasu. Półtorej godziny później alarm rozległ się już na terytorium całego kraju. Eksplozje słychać w Kijowie, a także obwodach czernihowskim i odeskim; pojawiły się też doniesienia o rosyjskich pociskach rakietowych wystrzelonych w kierunku obwodu sumskiego - czytamy.

Ukraina: "Zestrzelimy najwięcej pocisków od początku wojny"

"Ponad 100 rakiet wystrzelonych w kilku falach ataków. Nie lekceważcie tego, udajcie się do schronów. (...) Obrona powietrzna rozpoczyna swoją pracę" - napisał na Facebooku doradca prezydenta Ukrainy, Ołeksij Arestowycz. "Ukraińskie siły obrony powietrznej zneutralizują dzisiaj najwięcej rosyjskich pocisków od początku wojny" - prognozuje z kolei szef władz obwodu mikołajowskiego, Witalij Kim. 

Atak Rosjan na Ukrainę. Uszkodzone budynku w Kijowie i Charkowie

W Kijowie odłamki zestrzelonej rakiety uszkodziły prywatny budynek w dzielnicy darnickiej i zaparkowany w pobliżu samochód. "Weryfikujemy informacje na temat ofiar" - podają przedstawiciele władz ukraińskiej stolicy. Odgłosy wybuchów było również słychać m.in. we Lwowie i w Charkowie. "Seria wybuchów w mieście. (...) Sprawdzamy, w co dokładnie uderzono i czy ktoś ucierpiał" - napisał w mediach społecznościowych mer Charkowa, Ihor Terechow. "90 proc. mieszkańców Lwowa pozostało bez dostępu do elektryczności po czwartkowych zmasowanych atakach rakietowych rosyjskich wojsk; w mieście nie kursują trolejbusy i tramwaje, mogą też wystąpić trudności z dostawami wody" - poinformował natomiast mer Lwowa, Andrij Sadowy.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Gen. Leon Komornicki: "Ważne jest, by Ukraina była nie na stole negocjacyjnym, a przy stole" [Express Biedrzyckiej]

Na morzu Rosja przegrywa z Ukrainą?

Posłuchaj eksperta i dowiedz się, dlaczego!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany