Znana piosenkarka aresztowana na lotnisku w Amsterdamie. "Była agresywna i pijana"

2021-11-30 9:27
Znana piosenkarka aresztowana na lotnisku w Amsterdamie. Była agresywna i pijana
Autor: SHUTTERSTOCK, AP Skandal na lotnisku w Amsterdamie

Amerykańska wokalistka R'n'B została zatrzymana na lotnisku Schiphol w Amsterdamie po tym, jak wdała się w konflikt z członkiem personelu linii lotniczych i funkcjonariuszką żandarmerii wojskowej. Ta ostatnia, według gwiazdy, miała czynić pod jej adresem rasistowskie komentarze. Przedstawiciele żandarmerii z kolei twierdzą, że Lennox była pijana i agresywna.

Do incydentu z udziałem gwiazdy doszło w poniedziałek (29 listopada) na holenderskim lotnisku. Jak podaje "Reuters", wokalistka została zatrzymana za zakłócanie porządku. Według informacji przekazanych przez holenderską żandarmerię wojskową, która odpowiada za ochronę lotniska Schiphol, Lennox pożywała alkohol w miejscu publicznym, była pijana i zachowywała się agresywnie wobec jednej z funkcjonariuszek. Robert van Kapel, rzecznik żandarmerii tłumaczył, że piosenkarka była rozemocjonowana i nie była się w stanie uspokoić, dlatego ją zatrzymano. Lennox z kolei twierdzi, że padła ofiarą dyskryminacji rasowej. „Zostałam aresztowana w Amsterdamie za reakcję na kobietę, która określiła mnie rasowo” - napisała na Twitterze. Wcześniej stwierdziła, że służby lotniska w Amsterdamie "nienawidzą czarnych".

PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Kate Middleton ofiarą przemocy domowej? Zdjęcia posiniaczonej księżnej zszokowały Brytyjczyków!

Znana piosenkarka aresztowana na lotnisku w Amsterdamie. Była agresywna i pijana
Autor: AP Ari Lennox

30-letnia gwiazda wciąż przebywa w areszcie. Courtney Shanade Salter, bo tak naprawdę nazywa się artystka, karierę rozpoczęła zaledwie pięć lat temu, jednak już jest w czołówce wokalistek muzyki R'n'B na świecie. Jej wokal jest często porównywany do głosu Eryki Badu. 

CZYTAJ TAKŻE: Makabra! Miał zadźgać 12-latkę w centrum miasta. 14-latek odpowie za morderstwo

Sonda
Czy lubisz latać samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE