3 wydarzenia w życiu, przez które na pewno PRZYTYJESZ! Tego nie unikniesz

2020-01-21 17:51 katk
waga
Autor: East News

W życiu każdej kobiety są 3 wydarzenia, przez które na pewno sporo przytyje. Choćby się bardzo starała, to nieuniknione i kilogramy się pojawią. Stres, problemy hormonalne i spore zmiany w życiu sprawiają, że liczba na wadze ulega zmianie. Wciąż nie wiesz, w jakich sytuacjach grożą ci dodatkowe kilogramy?

Choć niemal całe życie jesteśmy na diecie, trenujemy, to na pewne sytuacje nie mamy większego wpływu. Kiedy pojawia się stres, wywołany zmianami w naszym życiu, czy problemy hormonalne, nasza waga zaczyna się wahać. Są takie wydarzenia życiowe, które praktycznie nierozerwalnie wiążą się ze wzrostem wagi. Naukowcy z University of Cambridge przeanalizowali wyniki badań i wyróżnili aż 3 wydarzenia w życiu kobiety, które sprawiają, że przybieramy na wadze.

  1. Rozpoczęcie studiów - zarywanie nocy na naukę, mniej czasu poświęcanego na aktywność fizyczną sprawia, że tyjemy.
  2. Podjęcie pierwszej pracy w życiu - wtedy najczęściej spędzamy 8 godzin dziennie przy biurku, a czasu na aktywność fizyczną jest znacznie mniej, niż np. w liceum.
  3. Macierzyństwo - pomijamy już kwestię dodatkowych kilogramów, których dorabiamy się w ciąży, ale z badań wynika, że w ciągu 5-6 lat kobieta przeciętnego wzrostu, która nie decyduje się na dziecko, przybiera na wadze ok. 7,5 kg, podczas gdy kobieta, która w tym samym czasie zostaje matką, tyje o ok. 8,8 kg.
Najnowsze