Apelują do policji, by nie używała gazu. TO GROZI ROZSZERZENIEM EPIDEMII!

2020-06-04 17:58 abe
Gaz łzawiący i bijatyka. Starcia angielskich i rosyjskich kibiców
Autor: tv.se

Wiadomo, że zabity przez policjanta George Floyd, jak wykazała autopsja, był zarażony wirusem SARS-CoV-2. W trwających w USA zamieszkach policja używa gazów łzawiących. Prof. Peter Chin-Hong, profesor i specjalista chorób zakaźnych w UCSF School of Medicine (szkoły medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco) apeluje do służb, by… nie używały gazu, bo to może sprzyjać rozszerzaniu się zarazy.

Jeśli ktoś został potraktowany gazem łzawiącym, to będzie kaszlał. A jeśli jest zrażony, to będzie tym samym przenosił wirusa na innych demonstrujących. Ponadto taki gaz – czytamy na stronie publicznego centrum medialnego KQED – może działać destrukcyjnie na płuca. Takie osoby są bardziej podatne na zarażenie wirusem. Prof. Chin-Hong zwrócił się do policjantów, za pośrednictwem KQED, by ci… nie zamykali zatrzymanych demonstrantów w policyjnych samochodach. Są ciasne i wirus łatwo może być przenoszony od zakażonego na innych przetrzymywanych w policyjnych transporterach. Eksperci z UCSF School of Medicine podkreślają, że osoby poddane działaniu gazu przez jakiś czas nie mogą nosić maseczek ochronnych przez co narażają siebie/innych na zainfekowanie.

Policje w całym świecie używają gazów łzawiących do rozpraszania demonstracji. Najpopularniejszym jest gaz CS będący na wyposażeniu służb od 1960 r. Wystawieni na jego oddziaływanie odczuwają pieczenie i łzawienie oczu, mają podrażnione drogi oddechowe. Skutkuje to obfitym i nie dającym się opanować kaszlem oraz trudnościami w oddychaniu. Dysfunkcje w układzie oddechowym pojawiają się najpóźniej po 30 sekundach od kontaktu z gazem CS. Ustępują po 30 minutach. To wystarczy, by policja zneutralizowała potraktowanego tym środkiem przymusu bezpośredniego lub demonstrant zaraził koronawirusem – przed czym ostrzegają kalifornijscy naukowcy – wszystkich (niewyposażonych w odpowiednie maski) w promieniu nawet i 8-10 metrów.

Czytaj SUPER EXPRESS bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie SUPER EXPRESS. KLIKNIJ tutaj.

Zamieszki w USA po zabójstwie George'a Floyda: zniszczony pomnik Kościuszki, spalone auto

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze