Botoks na wynos i transmisja operacji plastycznych na Facebook'u. Kim jest Doktor Miami?

2020-11-09 16:16 kaja
Doktor Miami, Michael Salzhauer
Autor: Archiwum prywatne Doktor Miami, Michael Salzhauer

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna nikogo już nie szokuje. Coraz częściej decydujemy się na nawet drastyczne poprawki w naszym wyglądzie. Nadal jednak uważa się, pewne aspekty związane z operacjami plastycznymi za temat intymny. Michael Salzhauer znany jako Doktor Miami próbuje zmienić to postrzeganie. Jego pomysły szokują i wzbudzają społeczne oburzenie. Czy aplikacje pokazujące jak będziemy wyglądać po poprawkach w wyglądzie albo transmisja operacji plastycznych na Facebook'u to już przesada, która może być groźna dla psychiki tysięcy osób?

Doktor Miami, czyli Michael Salzhauer ze swojego zawodu uczynił pomysł na karierę influencera. Z jednej strony nie ma w tym nic nadzwyczajnego, na operacje plastyczne decyduje się coraz więcej osób i nie są one już takim tematem tabu jak jeszcze kilkanaście lat temu. Z drugiej jednak strony, pomysły Doktora Miami wydają się szokujące. Jak pisze "Gazeta Wyborcza" szum medialny wokół jego osoby zaczął się w momencie gdy wydał on publikację, która rozpętała burzę. Napisał on bowiem książkę przybliżającą temat operacji plastycznym dzieciom. "Moja piękna mamusia" opisywała sytuację gdy matka zdecydowała się na operację nosa i brzucha i jej dziecko było zachwycone efektami. Wiele ekspertów mocno krytykowało książkę wskazując jej negatywny wpływ na psychikę dziecka i skrzywienie jego podejścia do własnego ciała.

Zobacz także: Lockdown w Polsce. Fryzjerzy będą zamknięci? Jak farbować włosy w domu?

To był jednak dopiero początek. Michael Salzhauer nic nie robił sobie z krytyki i działał dalej. Jak opisuje "Gazeta Wyborcza" dwa lat później wypuścił on aplikację, która pokazywała jak będzie się wyglądać po przeprowadzeniu operacji plastycznej. Potem było jeszcze ciekawiej, Doktor Miami zamówił u zespołu "The Groggers" piosenkę opowiadającą historię Żyda, któremu dziewczyna powiedziała, że nie będzie z nim póki nie zoperuje sobie nosa. Środowiska żydowskie były oburzone takim działaniem, jednak co ciekawe, sam Salzhauer sam żyje według zasad ortodoksyjnych Żydów i codziennie modli się w synagodze.

Sprawdź również: Najmodniejszy makijaż na jesień 2020. Postaw na ten KOLOR

Lekarz celebryta nadal zyskuje grono fanów i nadal szokuje. Na swoich profilach na Facebook'u czy Instagramie nieraz publikował filmiki operacji plastycznych. Były one często zgłaszane przez widzów, a jego konta zamykane. W dobie pandemii Doktor Miami nie zamierzał zwalniać tempa. Jak pisze "Gazeta Wyborcza" Salzhauer otworzył w swoim garażu szybki punkt obsługi. Za jedynie 600 dolarów oferował botoks na wynos, wstrzykiwał klientom w czoło botoks. Nie trzeba było nawet wychodzić z samochodu czy zdejmować maseczki.

Antyrządowe protesty w Trzebnicy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze
Najnowsze artykuły