Czy uważacie, że Wasi dziadkowie na pewno są bezpieczni? Czy jesteście przekonani, że zadbaliście o nich najlepiej, jak potraficie? Czy ochroniliście ich przed Złym Skrzepem?

2021-01-28 0:00 Materiał Partnerski
Czy uważacie, że Wasi dziadkowie na pewno są bezpieczni? Czy jesteście przekonani, że zadbaliście o nich najlepiej, jak potraficie? Czy ochroniliście ich przed Złym Skrzepem?
Autor: Materiały Promocyjne

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, już teraz przyłączcie się do Bohaterów Załogi FAST, by wspólnie uratować życie ukochanych babć i dziadków i wyrwać ich ze szpon Złego Skrzepu. Aby pokonać wroga, trzeba go najpierw dobrze poznać, a potem rozbroić.

Zły Skrzep to bardzo niebezpieczny przeciwnik, który powoduje udar mózgu. W skutecznej walce z nim najważniejsze jest szybkie rozpoznanie charakterystycznych objawów i natychmiastowa reakcja, która może uratować zdrowie, a nawet życie. Już małe dziecko wie, że babcia i dziadek to bezcenny skarb, a spędzanie z nimi czasu to fantastyczna zabawa i miliony przytulasów.  Dlatego też od najmłodszych lat warto uczyć dzieci rozpoznawania objawów udaru mózgu, aby wiedziały, jak bohatersko zareagować w sytuacji zagrożenia życia swojej ukochanej babci lub dziadka.

Najskuteczniejszym sposobem przyswajania wiedzy jest nauka przez zabawę, stąd idea stworzenia programu edukacyjnego skierowanego do dzieci w wieku 5-9 lat z udziałem Bohaterów Załogi FAST - rysunkowych postaci dziadków i chłopca o imieniu Timmy. W serii 5 kroków nauki i zabawy pokazują, na czym polega udar mózgu, jak go szybko i bezbłędnie rozpoznać i skutecznie przechytrzyć.  

Naszym sprzymierzeńcem jest wrodzony entuzjazm dzieci, zaangażowanie i naturalna potrzeba poznawania świata. Jesteśmy przekonani, że edukując dzieci, edukujemy całe społeczeństwo.

Nic jednak nie wydarzy się samo i dlatego tylko z Wami drodzy nauczyciele, rodzice, opiekunowie, dziadkowie możemy wspólnie podjąć działania na rzecz tej arcyważnej inicjatywy edukacyjnej, jaką jest powszechna znajomość objawów udaru mózgu.

Jak każdy z Was może w tym pomóc?

  • Nauczyciele – marzec 2021 to będzie Wasz miesiąc. Jako ambasadorzy programu edukacyjnego FAST Heroes otrzymacie do dyspozycji 5 atrakcyjnych, bezpłatnych e-booków do przeprowadzenia 5 godzin lekcyjnych przez 5 tygodni. Opracowane przez specjalistów moduły lekcyjne zawierają angażujące treści podane w przystępnej, atrakcyjnej formie. Poszczególne e-booki oraz konspekty lekcji w ciekawy sposób przybliżają tematykę udaru mózgu. Rejestracja szkoły i klas na stronie www.fastheroes.com.
  • Rodzice, opiekunowie, dziadkowie – teraz pora na Was. Zachęcamy Was do wspólnych, mądrych zabaw z dziećmi i wnukami. Na stronie www.fasheroes.com znajdziecie mnóstwo ważnych informacji oraz pomysłów na kreatywne spędzanie czasu. Co więcej, macie również szansę wziąć udział w światowej próbie bicia Rekordu Guinnessa. Zarejestrujcie swoje dziecko w programie edukacyjnym i zróbcie sobie zdjęcie w masce superbohatera. 

5 powodów, dlaczego warto dołączyć do grona Bohaterów Załogi FAST:

  • Bo to bohaterowie z krwi i kości, dynamiczna kreska, angażujące filmiki i zadania do wykonania – po prostu świetna zabawa.
  • Oswajamy dzieci z trudną tematyką, uczymy, a nie straszymy.
  • Wykorzystujemy naturalną gotowość dzieci do nauki.
  • Bo całą wiedzę zgromadziliśmy w jednym miejscu, na wyjątkowej stronie www.fastheroes.com  
  • I co najważniejsze… edukując dzieci i siebie, możemy uratować niejedno zdrowie i życie!

W Polsce odnotowujemy corocznie około 80 – 90 tys. przypadków udaru mózgu. Ponad połowa udarów mózgu dotyka osoby po 70. roku życia. Jedna trzecia chorych pozostanie trwale niepełnosprawna i nie będzie mogła spędzać czasu ze swoimi bliskimi tak, jak dawniej. Udar mózgu to podstępna choroba, która wciąż bywa rozpoznawana zbyt późno, przez co może powodować prawdziwe spustoszenie w organizmie. Im szybsze rozpoznanie objawów  i wezwanie pomocy, tym większa szansa na życie i powrót do całkowitej sprawności.

Nie zwlekajcie, zarejestrujcie się już dziś na stronie www.fastheroes.com i koniecznie zajrzyjcie na naszego Facebooka www.facebook.com/FastHeroesPolska/

Czy uważacie, że Wasi dziadkowie na pewno są bezpieczni?
Autor: Materiały Promocyjne
Najnowsze
Najnowsze artykuły