Lekarz

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Gdzie znajduje się twoja dokumentacja medyczna? Czy jest bezpieczna?

2022-10-14 12:00

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie znajduje się twoja dokumentacja medyczna i kto ma do niej wgląd? Obecnie – zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym – wszyscy usługodawcy zobowiązani są do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, określonej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 maja 2018 r. Są to m.in. informacje o rozpoznaniu choroby, problemu zdrowotnego lub urazu, wynikach przeprowadzonych badań oraz ewentualnych zaleceniach.

Bezpieczeństwo systemów medycznych w Polsce gwarantują polskie przepisy prawa. Jeśli korzystasz z prywatnej opieki medycznej, specjaliści, których odwiedzasz, często korzystają z aplikacji porządkujących i przechowujących dokumentację. Jedną z nich jest eGabinet, który niedawno nawiązał współpracę ze znanym portalem Kliniki.pl. Celem kooperacji jest stworzenie kompleksowego narzędzia, które usprawni i uporządkuje procesy związane z działalnością lekarską – od momentu umówienia wizyty, jej przeprowadzenia, stworzenia bazy informacji medycznych po wystawienie e-dokumentów. Synergia przyniesie także bezpośrednie korzyści dla samych pacjentów, którzy otrzymają możliwość umawiania wszystkich wizyt za pomocą jednej platformy.

Celem spółek jest digitalizacja i rozwój ochrony zdrowia, a tym samym usprawnienie procesów obsługi pacjentów i znaczące wsparcie administracji, a także lekarzy. Placówki korzystające z usług firm posiadają wszelkie informacje na temat swojej działalności i dokumentacji badanych w jednym miejscu. Czy twoja dokumentacja w tej sytuacji jest bezpieczna? Jak najbardziej. Serwery eGabinetu to jedne z najnowocześniejszych Data Center w Europie. Zapewniają najwyższą na rynku efektywność energetyczną i zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa wg certyfikacji ANSI.

Zobacz także: Zadbaj o swoją skórę, włosy i paznokcie. Nowa kategoria produktowa w perfumeriach Sephora

- Połączenie eGabinet.pl oraz Kliniki.pl to dla nas ogromna szansa na rozwój, a jednocześnie duże wyzwanie. Nasz partner działa na rynku od 2012 roku, a tym samym ma większe doświadczenie i bardziej rozbudowaną bazę klientów. Celem firm jest rozwój prywatnego sektora medycznego w Polsce. Po sfinalizowaniu wszystkich zaplanowanych procesów staniemy się narzędziem kompleksowym dla branży medycznej – mówi Piotr Strychalski, Prezes spółki eGabinet.pl.

- Dostrzegam duży potencjał w działalności start-up’u eGabinet.pl, który oferuje sektorowi medycznemu w Polsce narzędzie porządkujące wszelkie procesy wewnętrzne, a tym samym digitalizację dokumentacji i nie tylko. Marka rozwinęła się w krótkim czasie i mam nadzieję, że podpisana z nami umowa przyśpieszy jej dalszy rozwój. Firma Kliniki.pl nabyła natomiast innowacyjne w skali całego rynku rozwiązanie – mówi Marcin Fiedziukiewicz, Prezes spółki Kliniki.pl.

Firma Kliniki.pl to platforma typu marketplace łącząca pacjentów z prywatnymi placówkami medycznymi i kosmetycznymi oraz ośrodkami rehabilitacji, a także lider w swojej kategorii. Serwis każdego miesiąca odwiedza ponad milion użytkowników. Spółka eGabinet.pl to start-up, który w grudniu 2020 roku udostępnił dla prywatnych ośrodków nową, innowacyjną aplikację usprawniającą działalność placówek medycznych – wirtualny gabinet regularnie uzupełniany o kolejne funkcjonalności. Narzędzie dostępne przez przeglądarkę porządkuje wewnętrzne procesy, dokumentację oraz dane, a także terminy spotkań. W 2021 roku za jego pośrednictwem umówiono ponad 200 000 wizyt. 

Źródło: materiały prasowe 

eGabinet

i

Autor: Materiały prasowe eGabinet
Bydgoskie Klasyki Nocą efektownie kończą sezon
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze artykuły