Jak chronić skórę suchą i wrażliwą

2019-10-01 12:48 Materiał Partnerski
Jak chronić skórę suchą i wrażliwą
Autor: Shutterstock

Dermokosmetyki to preparaty kosmetyczne dostępne wyłącznie w aptekach, zwykle bezzapachowe. Jeśli i ty jesteś osobą, która zmaga się z problemami skóry, warto wziąć je pod uwagę. To nieocenione produkty dla osób z cerą wrażliwą, delikatną, alergiczną czy z chorobami dermatologicznymi.

Delikatna i wrażliwa skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia i regeneracji. Jeśli do tego łatwo ulega podrażnieniom, warto mieć przy sobie sprawdzony preparat. Alantandermoline krem ochronny z witaminą A jest odpowiedzią na potrzeby skóry wrażliwej i ulegającej wysuszeniu.

Jaki masz rodzaj skóry

To, jak typ skóry mamy, zależy (niestety) wyłącznie od genów. Najbardziej pożądanym typem jest skóra normalna. Charakteryzuje się ona równowagą między ilością wody a ilością sebum (łoju), przy czym jest gładka, wygląda zdrowo i świetliście. Dla odmiany osoby ze skórą tłustą zwykle skarżą się na błyszczenie i liczne wypryski. Jest to spowodowane nadmierną produkcją łoju. Tłusta cera to także zaskórniki. Jest jeszcze typ mieszany, który przejawia cechy skóry i tłustej (zwykle czoło i nos), i suchej (reszta twarzy). Skórze suchej brakuje nawilżenia i natłuszczenia. Osoby ze skórą wrażliwą stale muszą poszukiwać odpowiednich kosmetyków, bo na większość preparatów reaguje źle.

Skóra sucha i wrażliwa

Jeśli posiadasz skórę suchą i jednocześnie wrażliwą to zapewne nie są ci obce zaczerwienienie, łuszczenie się skóry czy suchość. Z jednej strony ten rodzaj skóry potrzebuje głębokiego nawilżenia, z drugiej strony możemy się spodziewać nadmiernej reakcji na czynniki zewnętrzne oraz na zabiegi pielęgnacyjne. Do tego dochodzi uczucie świądu, pieczenia czy ściągnięcia skóry. Jak skutecznie chronić skórę suchą i wrażliwą?

Skuteczna ochrona

Jeśli poszukujesz dermokosmetyku do codziennej pielęgnacji, który jednocześnie złagodzi podrażnienia, zapytaj w aptece o Alantandermoline krem ochronny z witaminą A. Preparat nie zawiera ani substancji zapachowych, ani barwników. Krem ten przynosi ukojenie i uelastycznia skórę suchą i wrażliwą. Poprawia stan warstwy rogowej skóry, przyśpiesza regenerację naskórka.

Można go stosować na całe ciało. Zawarte w kremie substancje czynne nawilżają skórę i chronią ją przed nadmiernym przesuszeniem. Alantoina przyspiesza regenerację naskórka, witamina A poprawia stan warstwy rogowej i powoduje jej wygładzenie, a D-pantenol daje przyjemne uczucie chłodu.


Nie wierzysz? Przekonaj się na własnej skórze!

 

Najnowsze