LIDL handel promocja

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS LIDL handel promocja

Lidl nauczy dzieci dbałości o środowisko poprzez darmową grę online!

2022-04-26 11:53

Lidl Polska włącza się w edukację ekologiczną najmłodszych – sieć została partnerem projektu EkoEksperymentarium.pl. To darmowa gra online, stworzona dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, a także ich rodziców i nauczycieli. W pokojach pełnych zagadek znajdziemy praktyczne porady wspierające zrównoważoną konsumpcję. Projekt został opracowany zgodnie z podstawą programową edukacji przyrodniczej i jest dostępny dla każdego.

W Polsce szacunkowo wyrzuca się ok. 9 mln ton żywności rocznie.1 Istnieją jednak sposoby na to, aby uniknąć nadmiernych zakupów lub w przypadku, kiedy już się przydarzą, nie zmarnować tego, co pozostanie. Lidl Polska, który od lat przeciwdziała marnowaniu żywności, chce poprzez zabawę edukować dzieci na temat ekologicznych zakupów. Grając w grę, najmłodsi poznają sposoby na niemarnowanie żywności, ograniczanie ilości odpadów, skutecznego recyklingu oraz dowiedzą się, dlaczego warto wybierać produkty lokalne i certyfikowane.

EkoEksperymentarium.pl – na czym to polega?

Zasady gry w EkoEksperymentarium.pl są bardzo proste. Scenę tworzą różne pokoje, będące pomieszczeniami domowymi, sklepem czy też obszarem lasu. Rodzina Łaskotków, poprzez różnego rodzaju zagadki logiczne rozwiązywane przez dziecko, tłumaczy, w jaki sposób można bez trudu działać na rzecz środowiska. Nauka dobrych nawyków obejmuje między innymi oszczędzanie wody i prądu czy ponowne wykorzystywanie opakowań. Od niedawna można również zrobić zakupy w sklepie Lidl Polska, ucząc się jednocześnie niemarnowania żywności, rozróżniania produktów przyjaznych środowisku, czy też znaczenia certyfikatów. Gra dostępna jest za darmo, a opiekę merytoryczną i patronat nad projektem sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Stworzona głównie dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat w przyjazny sposób przekazuje elementy dbania o środowisko, poprzez zachęcanie do przenoszenia wiedzy i doświadczeń zdobytych w świecie online do realnego życia. Rodzice oraz nauczyciele mogą również czerpać z jej zasobów, wspierając dzieci w edukacji ekologicznej. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Można w nią grać samodzielnie, całą rodziną lub w czasie lekcji, zarówno w klasie, jak i zdalnie. EkoEksperymentarium w wersji online pozwala przeprowadzić jedną lub wiele lekcji w ciągu roku szkolnego. Edukatorzy i rodzice mogą ponadto liczyć na dodatkowe materiały dostępne za darmo na stronie www: EkoEksperymentarium.pl. Nauczyciele i grupy uczniowskie mogą również otrzymać certyfikat udziału w programie.

Zobacz także: Wiosenna pielęgnacja. Składniki aktywne, które nawilżają i zmiękczają skórę

Konkurs EkoEksperymentarium

To nie wszystko! Oprócz udziału w grze, szkoły i przedszkola będą mogły uczestniczyć w wyzwaniu konkursowym polegającym na wypracowywaniu przez grupy rozwiązań dotyczących poprawnej segregacji odpadów. Aby wziąć w nim udział, wystarczy pobrać ze strony internetowej materiały do konkursu, gdzie każdorazowo sama gra stanowi wsparcie merytoryczne. Z materiałów mogą skorzystać także nauczyciele bezpośrednio do zajęć z dziećmi. Na zwycięskie zespoły czekają atrakcyjne nagrody.

Lidl Polska od lat przeciwdziała marnowaniu żywności

Przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności to dla sieci Lidl Polska jeden z najistotniejszych obszarów działania w zakresie CSR. W ramach całego łańcucha dostaw sieć optymalizuje zamówienia produktów w taki sposób, aby ograniczyć marnowanie żywności niemal do zera. Od początku działalności sieć współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności oraz Caritas Polska, z którymi realizuje zbiórki żywności dla osób potrzebujących oraz liczne działania edukacyjne. Firma prowadzi również swój autorski projekt „Kupuję, nie marnuję”, w ramach którego w niższej cenie oferuje produkty o krótkim terminie przydatności, jednak w pełni wartościowe. Przecena tych artykułów sięga nawet -70%. W obniżonych cenach Lidl oferuje także „nieperfekcyjne” warzywa i owoce. Warto także podkreślić, że owoce, warzywa oraz pieczywo, które stracą świeżość, są przekazywane przez Lidla do dalszej przeróbki na biogaz.

Źródło: materiały prasowe

Lidl

i

Autor: materiały prasowe Lidl
Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze artykuły