Nadzieja na nowy lek przeciw Covid-19

2021-04-02 5:33 Bożena Stasiak
covid
Autor: pixabay.com

Lek będący wynikiem prac firmy GSK i Vir Biotechnology , może okazać się wielką szansą dla chorych na Covid-19. Jest przeznaczony dla osób powyżej 12.ego roku życia, z łagodnymi bądź umiarkowanymi objawami, jednak stwarzającymi ryzyko znacznego pogorszenia się stanu zdrowia.

Już z początkiem badań III fazy wykazał się taką skutecznością i wydał się tak obiecujący że Niezależna Komisja do spraw Monitorowania Badań zaleciła wcześniejsze zakończenie badania tej fazy, z uwagi na 85-procentowe zmniejszenie wskaźnika hospitalizacji i ryzyka zgonu, w porównaniu z grupa, która nie otrzymywała tego leku. Eksperci z tych firm oczekują z niecierpliwością na jak najszybszą możliwość udostępnienia leku i planują dalsze badania jego możliwości w innych zastosowaniach. – Cieszymy się, że to wyjątkowe przeciwciało monoklonalne było w stanie przynieść tak dużą korzyść chorym – powiedział jeden z naukowców, dr Hal Barron. 

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze
Najnowsze artykuły