Opaski życia

i

Autor: PZU Opaski życia trafiły do szpitala w Ostródzie.

Opaski życia trafiły do szpitala w Ostródzie. Pomogą w walce z koronawirusem!

2020-05-11 9:09

Pięćdziesiąt opasek życia od PZU trafiło do Szpitala w Ostródzie. Elektroniczne urządzenia pomogą w opiece nad zakażonymi koronawirusem. – Mamy wyjątkową szansę przetestować nowe rozwiązania w ochronie zdrowia – podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Opaska życia to zakładane na rękę jak zegarek elektroniczne urządzenie, które dokonuje pomiarów pulsu i temperatury ciała pacjenta, a także saturacji, a więc nasycenia krwi tlenem. Analizuje wyniki i natychmiast – sygnałem dźwiękowym i komunikatem na ekranie komputera – alarmuje personel medyczny, gdy parametry życiowe chorego spadną do krytycznych poziomów.

Opaska życia monitoruje podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny w przypadku zagrożenia. PZU e współpracy z Ministerstwem Zdrowia, sfinansował zakup prawie tysiąca opasek dla tzw. jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce, które opiekują się zakażonymi koronawirusem.

Pokryte gumą opaski łatwo dezynfekować, a więc mogą służyć kolejnym pacjentom bez ryzyka, że ulegną oni jakiemukolwiek zarażeniu. Opaski nie potrzebują też częstego ładowania, co pozwala ograniczyć bezpośrednie kontakty personelu medycznego z chorymi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Covid-19 spowodował lawinę plastiku!

– Sięgamy po najnowocześniejsze technologicznie rozwiązania, żeby chronić zdrowie i życie zarażonych. Opaski życia pomogą personelowi medycznemu w opiece nad chorymi. Pozwolą skuteczniej monitorować stan ich zdrowia i umożliwią szybką reakcję w krytycznych sytuacjach – mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Sonda
Powinienieś!
Zaatakował nożem ratownika medycznego. Był kompletnie pijany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki