Pij kranówkę... ale tylko filtrowaną

2020-07-09 0:00 Materiał Partnerski
Pij kranówkę... ale tylko filtrowaną
Autor: Materiały Prasowe/Aquaphor

Warto filtrować wodę z kranu, bo wtedy mamy pewność, że będzie smaczna i zostanie pozbawiona drobnoustrojów, metali ciężkich i chloru. Zadbamy o środowisko, bo nie będziemy musieli już kupować wody w plastikowych butelkach. Filtrując wodę i pozbawiając ją twardości, dbamy także o nasze urządzenia AGD.

Wiele miast zapewnia, że dostarcza mieszkańcom na tyle świetną wodę, że można ją pić wprost z kranu. To nie do końca prawda. Bo choć woda, która jest dostarczana pod nasz dom wodociągiem, jest doskonałej jakości, to zanim dotrze do naszego kranu, musi jeszcze pokonać długą drogę przez rury. A te są na ogół stare i zniszczone. Woda zbiera więc wszystko, co napotyka na swojej drodze i staje się wtórnie zanieczyszczona. Woda płynąca z kranu może więc zawierać związki żelaza pogarszające jej smak, rakotwórcze metale ciężkie, pestycydy, fenole czy też nawet szkodliwe drobnoustroje. Jeśli dodatkowo mamy wodę bogatą w związki wapnia i magnezu, na naszych sprzętach AGD i naczyniach osadzi się kamień. Unikniemy tego wszystkiego, gdy postawimy na wodę filtrowaną.

Filtracja wody w warunkach domowych

Wodę można poddać filtracji w warunkach domowych na wiele sposobów. Do wyboru mamy filtry węglowe (z węgla aktywowanego o silnych właściwościach adsorpcyjnych), żywiczne czy też o składzie mieszanym. Są również filtry wykorzystujące proces odwróconej osmozy - przez mikropory membrany osmotycznej przechodzą tylko czyste cząsteczki wody, a wszelkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane na membranie. W zależności od potrzeb można zamontować filtry na kranie, w szafce kuchennej albo po prostu kupić sobie dzbanek filtrujący. By jednak filtry spełniały swoją funkcję, wkłady filtrujące we wszystkich filtrach trzeba regularnie wymieniać. W zależności od modelu i możliwości filtracyjnych filtra na czystą wodę pitną wydamy rocznie od 120 do 300 zł - . To znacznie mniej niż mniej więcej tyle, ile wydajemy miesięcznie na wodę, kupując wodę butelkowaną. Szybko więc odczujemy różnicę w portfelu. Odetchnie też środowisko naturalne, bo znakomicie zmniejszy się ilość wyrzucanego przez nas plastiku.

Dłuższe życie sprzętów AGD

Filtrowanie wody ma znaczenie zwłaszcza dla smaku przygotowywanych na jej bazie potraw. Umożliwia również zaparzenie najbardziej wyrafinowanych gatunków herbaty nawet wtedy, gdy woda z kranu jest bardzo twarda. Producenci ekspresów do kawy zachęcają do korzystania z filtrów do wody (zwłaszcza filtrów osmotycznych) ze względu na wydłużenie żywotności sprzętu z powodu używania miękkiej wody. Kamień bezpowrotnie niszczy bowiem ważne części kosztownych urządzeń AGD. Filtrowaną wodę możemy użyć do prasowania, a kanaliki odprowadzające parę w żelazku wreszcie przestaną się zatykać. Różnicę zobaczymy także na dnie naszego czajnika i innych naczyń.

Kryształ B Eco firmy Aquaphor
Autor: Materiały Prasowe/Aquaphor Kryształ B Eco firmy Aquaphor przeznaczony jest do uzdatniania wody wodociągowej z dużą ilością zanieczyszczeń. Link: https://aquaphor.com/pl-pl/kuchenne-filtry-podzlewozmywakowe/krysztal-b-eco

Jaki filtr kupić

Wszystkie rodzaje filtrów m.in. dzbanki, butelki, filtry podróżne, nakranowe czy podzlewozmywakowe kupimy np. w firmie Aquaphor.

Dla rodziny najlepiej sprawdzają się systemy oczyszczania wody montowane w szafkach kuchennych. Firma Aquaphor stworzyła filtry nie tylko na tyle niewielkie i dopasowane do współczesnych realiów, że mieszczą się w szafkach kuchennych, ale także bardzo wydajne.

Kryształ B Eco firmy Aquaphor przeznaczony jest do uzdatniania wody wodociągowej z dużą ilością zanieczyszczeń. To jeden z najbardziej przystępnych cenowo filtrów do twardej wody. Usuwa nawet zanieczyszczenia do wielkości 0,1 mikrona. Zapewnia 100-procentową ochronę bakteryjną. Filtruje 2,5 l wody na minutę. Filtr jest wygodny w użyciu - na blacie montowany jest specjalny kran do czystej przefiltrowanej wody. Sam filtr ma bardzo ładny wygląd i bez problemu zmieści się w szafce pod zlewem. Wkłady wymienia się w nim szybko i łatwo.

Pij kranówkę... ale tylko filtrowaną
Autor: Materiały Prasowe/Aquaphor system odwróconej osmozy DWM Morion Link: https://aquaphor.com/pl-pl/reverse-osmosis/dwm-101-morion-m

Świetnie sprawdza się także system odwróconej osmozy DWM Morion firmy Aquaphor, który zapewnia krystalicznie czystą wodę klasy premium. Nie tylko usuwa twardość wody, ale także idealnie ją uzdatnia pozbawiając zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a wzbogacając w dobroczynne minerały. Taka woda jest idealna do picia dla całej rodziny, także dla alergików. Filtr jest kompaktowy, efektywny i energooszczędny, wyposażony w 5 litrowy zbiornik kumulacyjny na wodę. Przy tym z łatwością mieści się w szafce, a wkłady można w nim łatwo wymieniać.

Najprostszym i nie wymagającym żadnego montażu filtrem jest dzbanek filtrujący. Aquaphor oferuje ekologiczne, tritanowe dzbanki, które wyglądają na szklane, ale są lekkie i poręczne. Model Aquaphor Provence ma wkład, który umożliwia filtrację nawet do 350 litrów wody, co wystarcza nawet do 3 miesięcy filtrowania. Provence uzdatnia wodę z chloru, metali ciężkich, pestycydów, a także zmiękcza wodę, zapobiegając wytrącaniu się kamienia. Dodatkowo nasyca wodę dobroczynnym magnezem.

Najnowsze