Afera w zielonogórskiej policji! Szczepili się poza kolejką? To wierzchołek góry lodowej

2021-04-28 21:30 rs
Kobieta przebiegała przez drogę, nie żyje. Policja wydała pilny komunikat
Autor: policja.pl zdjęcie ilustracyjne

Zielona Góra. Jak podaje RMF FM wobec komendanta miejskiego policji oraz dwóch jego zastępców wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Cała trójka może stracić stanowiska. Nieoficjalnie podano, że może chodzić o szczepienia przeciwko COVID-19. Komendant i jego zastępcy mieli otrzymać preparat poza kolejnością, korzystając z koneksji. Lubuska policja sprawy nie komentuje.

Zielona Góra. Postępowanie dyscyplinarne w sprawie komendanta miejskiego i jego zastępcy

Jak podaje RMF FM lubuski komendant policji wszczął postępowanie dyscyplinarne w sprawie komendanta miejskiego z Zielonej Góry i dwóch jego zastępców. Wedle nieoficjalnych informacji mieli oni zaszczepić się poza kolejnością, wykorzystując różnego rodzaju znajomości i koneksje. Dodatkowo mieli umożliwić innym funkcjonariuszom zaszczepienie się przed terminem, kiedy to ruszyły szczepienia dla służb mundurowych. Komentarz lubuskiej policji sprawy nie wyjaśnia. - Skorzystanie z możliwości szczepienia przeciw Covid-19 jest prywatną sprawą każdego z funkcjonariuszy i pracowników Policji. Takie informacje nie są gromadzone i przetwarzane - cytuje odpowiedź policji RMF FM.

Zobacz galerię: STRIPTIZ na komisariacie i BICIE bezbronnych! HANIEBNE przypadki nadużyć w policji [ZDJĘCIA]

To nie jedyna bulwersująca sprawa, o jakiej informuje RMF. W jednostce miało dojść również do wykrycia innych nieprawidłowości. Jeden z policjantów miał wypisywać fikcyjne mandaty tylko po to, aby zawyżyć efektywność swojej pracy. Mimo tego nie wszczęto wobec niego postępowania. Został jedynie przeniesiony do innej jednostki w powiecie. RMF FM podaje również, że niegdysiejszy szef wydziału ruchu drogowego miał stosować mobbing wobec podwładnych. Nie przeszkodziło to jednak w awansie na stanowisko komendanta miejskiego zielonogórskiej policji. Tymczasem jesienią ubiegłego roku dwaj policjanci z KMP w Zielonej Górze znalazło się pod lupą prokuratury. Chodzi o przekroczenie uprawnień wobec zatrzymanego, który miał na swoim ciele obrażenia. Śledztwo umorzono.

Źródło: RMF FM

Zobacz galerię: Tak wyglądają szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce. Afery i skandale [GALERIA]

W łódzkim oddziale policji odbyła się atestacja koni
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE