Burze z gradem w Lubuskiem

i

Autor: pixabay.com Burze z gradem w Lubuskiem

Burze w Lubuskiem

Alert IMGW w Lubuskiem! Uwaga na gwałtowne opady i silny wiatr. Możliwy grad! Zobacz, gdzie będzie burza

2022-08-05 13:39

Nagła zmiana pogody w województwie lubuskim. Tuż po tropikalnych upałach czekają nas gwałtowne burze z gradem. Burzom, które spodziewane są w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę (5/6 sierpnia), towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu oraz porywisty wiatr. Miejscami może spaść też grad. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia dla całego województwa lubuskiego. Sprawdź, gdzie jest burza.

Nagłe zmiany pogody w woj. lubelskim! Alerty IMGW na 5 i 6 sierpnia

Burze z gradem w Lubuskiem spodziewane są w nocy z piątku na sobotę (5/6 sierpnia). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe II stopnia dla całego województwa lubuskiego. Synoptycy przewidują, że burze w Lubuskiem zaczną pojawiać się już w piątek wieczorem. Burzom będą towarzyszyły opady ulewnego deszczu od 30 do 40 mm oraz porywisty wiatr, wiejący z prędkością do 90 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

Alert pogodowy przed burzami obowiązuje od godz. 21 w piątek (05 sierpnia) do godz. 4 nad ranem w sobotę (6 sierpnia) na terenie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry oraz powiatów: gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, świebodzińskiego, żarskiego i zielonogórskiego. Z kolei na terenie powiatów nowosolskiego, wschowskiego i żagańskiego ostrzeżenie przed burzami obowiązuje od godz. 22 w piątek do godz. 6 rano w sobotę.

Ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska mogą ograniczać prowadzenie działalności.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki