62-letni mężczyzna utonął w Jeziorze Lubikowskim

i

Autor: mat. policji 62-letni mężczyzna utonął w Jeziorze Lubikowskim

Tragiczny wypadek na Jeziorze Lubikowskim

Lubuskie: Postanowił popływać w jeziorze. Utonął na oczach żony

2022-08-04 15:36

62-letni mężczyzna utonął w środę wieczorem (3 sierpnia) w Jeziorze Lubikowskim w powiecie międzyrzeckim (woj. lubuskie). Mężczyzna wraz z żoną pływał po jeziorze jachtem. W pewnej chwili zszedł z pokładu do wody, by sobie popływać i już nie wypłynął. Kilkadziesiąt minut później jego zwłoki wyłowili z jeziora strażacy.

Tragiczny wypadek na Jeziorze Lubikowskim w gminie Przytoczna. W środę wieczorem (3 sierpnia) na jezioro w rejonie miejscowości Lubikówko wypłynęło jachtem małżeństwo z Gorzowa Wlkp. W pewnej chwili 62-letni mężczyzna postanowił popływać - zszedł z jachtu do wody i już nie wpłynął. Ok. godz. 22 zrozpaczona żona powiadomiła o wypadku policję.

Na miejscu pojawili się wkrótce policjanci i strażacy. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań strażacy wyłowili z wody mężczyznę. Niestety, na ratunek było już za późno. Lekarz stwierdził zgon 62-latka.

Dokładne okoliczności utonięcia 62-letniego gorzowianina wyjaśniają policjanci z Międzyrzecza pod nadzorem prokuratora.

Sonda
Czy wiesz jak zareagować, gdy widzisz tonącą osobę?
Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE