Czarna niedziela w powiecie nowosolskim. Utonęły dwie osoby

i

Autor: mat. policji Czarna niedziela w powiecie nowosolskim. Utonęły dwie osoby

Czarna niedziela w powiecie nowosolskim. Utonęły dwie osoby

2022-07-04 10:40

Dwie osoby utonęły w niedzielę po południu (3 lipca) w powiecie nowosolskim (woj. lubuskie). 26-letni mężczyzna utopił się w stawie w Lubieszowie, a 42-latek utonął w stawie w Nowym Miasteczku. Obaj mężczyźni weszli do wody w miejscach niestrzeżonych.

Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę (3 lipca) ok. godz. 17 w Lubieszowie pod Nową Solą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni mężczyzna wszedł do wody i w pewnej chwili stracił grunt pod nogami. Prawdopodobnie nie umiał pływać i natychmiast zaczął się topić. Niestety, nie udało się go uratować. Ciało mężczyzny wyłowiły ze stawu przybyłe na miejsce służby.

ZOBACZ TEŻ: Strzelał do kaczek, bo przeszkadzały mu w łowieniu ryb. O jego dalszym losie zdecyduje sąd

Kolejny wypadek miał miejsce zaledwie dwie godziny później - po godz. 19 - w Nowym Miasteczku. W jednym ze stawów utonął 42-letni mężczyzna. Świadkowie zdarzenia wezwali służby ratownicze. Na pomoc było już jednak za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 42-latka.

Obaj mężczyźni weszli do wody w miejscach niestrzeżonych. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę i okoliczności obu wypadków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pijany 62-latek postanowił przepłynąć jezioro wpław. Ratowało go czterech mężczyzn

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność nad wodą i zalecają, aby wybierać te kąpieliska, które są strzeżone przez ratowników oraz te, które mają wytyczone strefy do pływania.

- To właśnie tam, pod okiem wykwalifikowanych fachowców można mieć pewność, że w przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia ratownicy natychmiast zareagują i udzielą nam pomocy - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Sonda
Czy wiesz jak zareagować, gdy widzisz tonącą osobę?
Gdańsk: Potrącenie mężczyzny na ul. Oliwskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE