Złodzieje z Kożuchowa ukradli m.in. 15 butelek wina i 6 blach ciasta

i

Autor: mat. policji Łupem złodziei padło m.in. 15 butelek wina i 6 blach ciasta

Ukradli 15 butelek wina i 6 blach ciasta. Mogą trafić nawet na 10 lat do więzienia

2022-07-01 14:31

Nawet 10 lat więzienia grozi włamywaczom, którzy kilkukrotnie okradli ten sam lokal gastronomiczny w Kożuchowie (woj. lubuskie). Łupem złodziei padło m.in. 15 butelek wina, 6 blach ciasta i telefon komórkowy. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W środę (29 czerwca) doszło do włamania do jednego z lokali gastronomicznych w Kożuchowie. Łupem złodziei padło 15 butelek wina, telefon komórkowy i niewielka kwota pieniędzy. Policjanci szybko wytypowali podejrzanych i jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn.

ZOBACZ TEŻ: Ukradł koła z zaparkowanego auta i zostawił pojazd na cegłówkach. Łup ukrył w krzakach

- Wnikliwa praca policjantów pozwoliła na ustalenie, że ci sami mieszkańcy Kożuchowa dwa tygodnie wcześniej włamali się do tego samego lokalu, skąd również ukradli żywność - informuje mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Przy okazji kolejnego - trzeciego włamania - mężczyźni ukradli 6 blach ciasta.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
W ciągu jednego dnia ukradł kosmetyki warte ponad 20 tys. zł
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE