Policjanci z Dobiegniewa zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzieże i włamania

i

Autor: mat. policji Policjanci z Dobiegniewa zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzieże i włamania

17-letni włamywacz wpadł w ręce policji. Część łupów zakopał w lesie

2022-06-24 12:42

Policjanci z Dobiegniewa (woj. lubuskie) zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzieże i włamania, których miał się dopuścić w kwietniu i maju. Część skradzionych rzeczy zwrócono już właścicielowi - jak się okazało, młody włamywacz zakopał je w lesie. Nastolatkowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Na przełomie kwietnia i maja na terenie Gminy Dobiegniew w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do kilku kradzieży. W pierwszym przypadku sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł elektronarzędzia warte ponad tysiąc złotych. Kilka tygodni później złodziej ukradł z zaparkowanego samochodu plecak, w którym znajdował się m.in. portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie ponad 5 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Znalazła na stacji paliw w Gorzowie 14 tys. zł. Policjanci odszukali właściciela gotówki

- Od samego początku obie sprawy wyjaśniali policjanci z posterunku w Dobiegniewie - informuje asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. - Ich praca operacyjna połączona z czynnościami procesowymi wykonanymi na miejscu obu tych zdarzeń pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. Był nim 17-latek, który kompletnie nie spodziewał się widoku mundurowych.

Nastolatek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Jak się okazało, część skradzionych rzeczy zakopał w lesie. Policjanci odnaleźli m.in. prawo jazdy i dowód osobisty okradzionego mężczyzny – dokumenty zwrócono już właścicielowi. 17-latek będzie odpowiadał przed sądem jak osoba pełnoletnia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE