24-latek odkręcił i ukradł koła z zaparkowanego auta

i

Autor: mat. policji 24-latek odkręcił i ukradł koła z zaparkowanego auta, po czym zostawił pojazd na cegłówkach

Ukradł koła z zaparkowanego auta i zostawił pojazd na cegłówkach. Łup ukrył w krzakach

2022-07-01 11:39

Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) zatrzymali 24-latka, który odkręcił i ukradł koła z zaparkowanego samochodu, pozostawiając pojazd na cegłówkach. Złodziej wpadł, bo w noc kradzieży był kontrolowany przez policjantów z uwagi na swoje podejrzane zachowanie. Jak się okazało, skradzione koła ukrył w krzakach.

W czwartek rano (30 czerwca) dzielnicowy ze Świebodzina zauważył, że zaparkowany przy jego kamienicy samochód nie ma kół i stoi na cegłówkach. Funkcjonariusz, choć sam przebywał akurat na urlopie, poinformował o kradzieży swoich kolegów ze świebodzińskiej komendy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Jednym z podejrzanych okazał się 24-letni kierowca, który w noc kradzieży został wylegitymowany przez świebodziński patrol.

ZOBACZ TEŻ: Oddał oszustom wszystkie pieniądze z konta. Namawiali go do tego 3 godziny

- Mężczyzna przez dłuższy czas przemieszczał się ulicami miasta, więc policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, by sprawdzić jego trzeźwość - poinformował asp, Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. - Podczas kontroli okazało się, że nie był pijany.

Znając dane 24-latka, policjanci odwiedzili go w domu. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły, gdyż mężczyzna przyznał się do kradzieży kół. Wskazał też miejsce w pobliskich zaroślach, gdzie ukrył swój łup. Koła zostały zwrócone właścicielowi, a 24-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

24-latek odkręcił i ukradł koła z zaparkowanego auta

i

Autor: mat. policji Skradzione koła udało się odzyskać, a 24-latek usłyszał zarzuty
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Demolka w centrum Warszawy. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE