Pijany 62-latek postanowił przepłynąć jezioro wpław

i

Autor: mat. policji zdj. ilustracyjne

Pijany 62-latek postanowił przepłynąć jezioro wpław. Ratowało go czterech mężczyzn

2022-06-28 10:37

O krok od tragedii w Ośnie Lubuskim. W niedzielę (26 czerwca) pijany 62-latek postanowił przepłynąć wpław jezioro Reczynek. W połowie dystansu opadł jednak z sił i zaczął tonąć. Na pomoc ruszył mu m.in. wypoczywający na brzegu policjant ze Słubic. Wraz z trzema młodymi mężczyznami wyciągnął 62-latka na brzeg, gdzie czekali już na nich ratownicy medyczni.

Wyjątkowym brakiem wyobraźni popisał się 62-letni wędkarz, który spędzał niedzielę (26 czerwca) nad jeziorem Reczynek w Ośnie Lubuskim. Mężczyzna raczył się na brzegu alkoholem, aż w końcu postanowił wejść do wody i przepłynąć jezioro wpław. Pijany 62-latek przecenił jednak swoje siły – w połowie dystansu osłabł i zaczął tonąć. Na szczęście zauważył go w porę wypoczywający na brzegu policjant ze Słubic. Wraz z trzema młodymi mężczyznami sierż. Patryk Lach ruszył na pomoc tonącemu 62-latkowi.

ZOBACZ TEŻ: Motocyklista omal nie rozjechał dziewczynki na pasach. O krok od tragedii w Kostrzynie nad Odrą

Mężczyźni dopłynęli do 62-latka i wspólnymi siłami doholowali go do brzegu. Tu czekali już na niego ratownicy medyczni. 62-latek był przytomny, ale miał problemy z oddychaniem. Karetką został przetransportowany do szpitala.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku i wszelkich zasad ostrożności nad wodą, a kąpiel pod wpływem alkoholu traktować jak jazdę samochodem - „piłeś - nie wchodź!!!”.

- Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny w tym przypadku zakończyło się dla niego szczęśliwie, jednak nie zawsze w pobliżu będzie policjant lub inny człowiek z tak wielką odwagą i sercem, który zaryzykuje własnym życiem, aby uratować tonącego - podkreśla asp. Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Sonda
Czy wchodziłeś/wchodziłaś do wody po alkoholu?
Pokaz pierwszej pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE