Motocyklista omal nie rozjechał dziewczynki na pasach

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Motocyklista omal nie rozjechał dziewczynki na pasach. O krok od tragedii w Kostrzynie nad Odrą

2022-06-27 11:21

Na ul. Waryńskiego w Kostrzynie nad Odrą omal nie doszło do tragicznego wypadku. Przechodząca przez przejście dla pieszych dziewczynka o centymetra minęła się z motocyklistą, który nie zdążył przed nią wyhamować i wpadł w poślizg. Nagranie z tego wypadku mrozi krew w żyłach.

Niezwykle groźna sytuacja miała miejsce w poniedziałek (20 czerwca) w Kostrzynie nad Odrą. Dziewczynka przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Wyszyńskiego omal nie została potrącona przez rozpędzonego motocyklistę. Mrożące krew w żyłach nagranie tego zdarzenia opublikował facebookowy profil „Służby w akcji Kostrzyn nad Odrą”.

ZOBACZ TEŻ: Ranny dwulatek omal się nie wykrwawił. Z pomocą ruszyli policjanci z Kożuchowa

Na nagraniu widać jak dziewczynka podchodzi do pasów i rozgląda się, czy nikt nie nadjeżdża. Pierwszy samochód, jadący w kierunku centrum miasta, nie zatrzymuje się i nie przepuszcza dziecka. Dopiero kierowca kolejnego auta, wyjeżdżając z ul. Wojska Polskiego, zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Wtedy dziewczynka wchodzi na pasy i przebiega na drugą stronę jezdni. W tym samym momencie od strony centrum miasta nadjeżdża rozpędzony motocyklista. Prawdopodobnie zauważa dziecko w ostatniej chwili i próbuje desperacko wyhamować przed pasami. Niestety, na mokrej jezdni wpada w poślizg, obraca się i wjeżdża bokiem na pasy, o centymetry mijając dziewczynkę. Po chwili, tuż za pasami przewraca się na jezdnię.

Zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie, ale na szczęście tym razem udało uniknąć się tragedii. Dziewczynka zdążyła przebiec na drugą stronę jezdni, a motocyklista pozbierał się o własnych siłach. Na miejsce nawet nie wzywano policji. Zarówno dziewczynka, jak i motocyklista mogą mówić o wielkim szczęściu.

Sonda
Czy zachowanie motocyklistów na polskich drogach to problem?
Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista zatrzymany przez policjantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE