58-latek strzelał do kaczek, bo przeszkadzały mu w łowieniu ryb

i

Autor: mat. policji 58-latek strzelał do kaczek, bo przeszkadzały mu w łowieniu ryb

Strzelał do kaczek, bo przeszkadzały mu w łowieniu ryb. O jego dalszym losie zdecyduje sąd

2022-06-30 12:47

Policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który strzelał do pływających w stawie kaczek. Zwierzętom na szczęście nic się nie stało, a 58-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

W niedzielę (26 czerwca) nowosolscy policjanci otrzymali informację, że w Lubieszowie (woj. lubuskie) jakiś mężczyzna strzela do pływających w stawie kaczek. Z relacji świadka wynikało, że wystraszone kaczki uciekały w popłochu ze stawu. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy szybko zlokalizowali strzelającego do ptaków mężczyznę.

ZOBACZ TEŻ: Ukradł puszkę z datkami na chore dziecko! Bulwersująca kradzież w Sulęcinie

- Właściciel pistoletu powiedział stróżom prawa, że postanowił przestraszyć kaczki, ponieważ przeszkadzały mu w łowieniu ryb - poinformowała mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Tłumaczył się, że nie chciał im zrobić krzywdy.

58-letni mieszkaniec gminy Kożuchów został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz amunicję, która znajdowała się w jego samochodzie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za znęcanie się nad zwierzętami grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE