Groza w centrum miasta

Audi dosłownie przefrunęło przez rondo! Pieszy rzucił się do ucieczki. Szaleńcza jazda 18-latka mogła doprowadzić do tragedii

2023-01-11 10:23

Szaleńcza jazda w wykonaniu 18-letniego kierowcy mogła skończyć się tragedią. Młody mężczyzna tak pędził osobowym audi, że dosłownie "przefrunął" przez rondo w centrum Sulechowa (woj. lubuskie), po drodze taranując świąteczne dekoracje i o mało nie potrącając pieszego. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Pirata drogowego spotkała surowa kara.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, 6 stycznia, na Rondzie Piłsudskiego w Sulechowie. Strażnicy miejscy złożyli na policji zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez kierującego osobowym audi, który z dużą prędkością przejechał przez rondo Piłsudskiego w Sulechowie na wprost, przez wyspę centralną, niszcząc po drodze świąteczne dekoracje. Na nagraniu z monitoringu widać również pieszego, który widząc rozpędzony samochód, rzuca się do ucieczki.

Na podstawie przekazanych nagrań z monitoringu miejskiego, sulechowscy policjanci ustalili numer rejestracyjny pojazdu i szybko dotarli do kierującego. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Sulechowa. Za swoją szaleńczą jazdę, która stanowiła zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym, młody pirat drogowy został ukarany mandatem w wysokości 1200 złotych. Na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Niestety, mimo wysokich kar, wciąż nie brakuje piratów drogowych, którzy mają za nic przepisy i pędzą na złamanie karku, stwarzając realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE