Będzie bardzo GORĄCO! IMGW ostrzega przed upałami w Lubuskiem! Ponad 30 stopni!

2020-08-06 13:17 Ewa Gazda
Fala upałów dotrze do Polski. Będzie bardzo gorąco!
Autor: Bru-nO/cc0/pixabay Fala upałów dotrze do Polski. Będzie bardzo gorąco!

Tak gorąco tego lata jeszcze nie było! W piątek do wielu miejsc w Polsce dotrze fala upałów. Termometry wskazywać będą ponad 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Noce również będą bardzo ciepłe, co w sierpniu nie zdarza się tak często. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Obejmuje ono również woj. lubuskie.

Do tej pory w ostrzeżeniach IMGW przeważały te dotyczące burz, silnego wiatru czy intensywnych opadów deszczu. Od piątku, po raz pierwszy od bardzo dawna, w Polsce obowiązuje ostrzeżenie o upałach. A te potrwają nawet 4 dni. To będzie więc bardzo gorący weekend.

Do Polski nadciąga fala upałów. "Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C" - informuje IMGW. Pomarańczowy alert obowiązuje w całym woj. lubuskim, ale również w wielkopolskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku, 7 sierpnia, od godz. 12.00 do wtorku, 11 sierpnia, do godz. 21.00. Niewykluczone, że w tym czasie pojawią się też ostrzeżenia o burzach, które zwykle towarzyszom upałom o tej porze roku. W okolicach Zielonej Góry i Gorzowa gwałtowne wyładowania spodziewane są w poniedziałek i wtorek.

Pierwszy na świecie hybrydowy tor marsjański otwarto w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.