BMW owinęło się wokół drzewa. 18-latek cudem uszedł z życiem! [ZDJĘCIA]

2022-05-05 13:28
BMW owinęło się wokół drzewa. Koszmarny wypadek w Zielonej Górze
Autor: mat. policji BMW owinęło się wokół drzewa. Koszmarny wypadek w Zielonej Górze

O wielkim szczęściu może mówić 18-letni kierowca BMW, który jadąc z ogromną prędkością rozbił się na drzewie w Zielonej Górze. Z samochodu, który niemal dosłownie owinął się wokół drzewa, niewiele zostało i cudem chyba trzeba określić fakt, że 18-latek uszedł z tego wypadku z życiem. Jak się okazało, młody kierowca dopiero niedawno odebrał swoje prawo jazdy.

Wypadek, do którego doszło w środę (4 maja) po godz. 18 w rejonie Ochli w Zielonej Górze, wyglądał koszmarnie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 18-latek, który niedawno odebrał swoje prawo jazdy, jechał BMW ulicą Zielonogórską. W pewnej chwili młody kierowca stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi, z impetem uderzając w jedno z rosnących w pobliżu drzew. Siła uderzenia była tak duża, że BMW niemal owinęło się wokół drzewa.

Strażacy przez długi czas wycinali 18-latka z rozbitego auta. Jak się okazało, nastolatek miał wiele szczęścia – doznał złamania żeber i wewnętrznych obrażeń, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Młody kierowca został odwieziony do szpitala, a policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku.

ZOBACZ TEŻ: 25-latek na motocyklu potrącił policjanta. Chwilę później rozbił się na płocie [ZDJĘCIA]

Wszystko wskazuje na to, że jedną z przyczyn wypadku mogła być nadmierna prędkość. Licznik prędkościomierza BMW zatrzymał się na 120 km/godz., podczas gdy na odcinku, gdzie doszło do wypadku, obowiązuje ograniczenie do 50 km/godz.

- Nikt oprócz kierującego BMW nie odniósł obrażeń i miejmy nadzieję, że 18-latek wyciągnie lekcję z tego zdarzenia kiedy ponownie wsiądzie za kierownicę samochodu – podsumowuje podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rowerzysta zginął pod kołami samochodu. Tragiczny wypadek pod Nową Solą

Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierowcy w wieku 18-24 lat swoją brawurową jazdą powodują najwięcej wypadków w przeliczeniu na 10 tys. osób. W opracowaniu Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji czytamy:

W 2021 roku byli oni sprawcami 3653 wypadków (17,7 proc. wypadków powstałych z winy kierujących), zginęły w nich 382 osoby, a 4630 zostało rannych. […] Przyczyną 38,2 proc. wypadków, które spowodowali młodzi kierowcy było „niedostosowanie prędkości do warunków ruchu”, a o ich ciężkości świadczy 55,5 proc. zabitych w wypadkach przez nich spowodowanych. Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą bezpiecznie?
Niebezpieczny wypadek. Latarnia nieomal spadła na matkę z dzieckiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE