Czarnowo: Wybuch gazu! Jedna osoba jest ranna. PO EKSPLOZJI zawaliła się część domu!

2020-10-10 22:32 PAP, MTA
Czarnowo: Wybuch gazu! Jedna osoba jest ranna. PO EKSPLOZJI zawaliła się część domu!
Autor: Pixabay/arembowski

Jedna osoba została ranna po wybuchu gazu w jednym z domów we wsi Czarnowo w gminie Krosno Odrzańskie (woj. lubuskie). Siła eksplozji spowodowała zawalenie się części budynku. Poszkodowanego mężczyznę strażacy wydobyli z gruzowiska – poinformował oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej.

Jak przekazała PAP Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, w zdarzeniu ranny został 63-letni mężczyzna, a z informacji przekazanej przez lekarzy wynika, że jego życie nie jest zagrożone.

Mężczyzna ma obrażenia głowy i poparzenia. Obecnie przebywa w szpitalu w Krośnie Odrzańskim – powiedziała PAP policjantka. Dodała, że na miejscu nadal pracują funkcjonariusze ustalający przyczynę i okoliczności zdarzenia.

Zgłoszenie o wybuchu w jednym z domów we wsi Czarnowo strażacy odebrali w sobotę, około godziny 17.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że eksplodowała w nim butla z gazem, w wyniku czego zawaliła się część budynku. Z gruzowiska strażacy wydobyli rannego mężczyznę, którego pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

Strażacy mieli informację, że w domu mogło przebywać więcej osób, jednak po dokładnym przeszukaniu gruzowiska nikogo więcej nie znaleźli. W akcji brało udział 12 zastępów zawodowej i ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: PAP.

Super Raport 09.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Paweł Poncyljusz - KO oraz Joanna Sakowicz-Kostecka - była tenisistka)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.