Falubaz przegrywa we Wrocławiu i pojedzie o brąz

2019-09-09 8:00 Maciej Juszczak
Piotr Protasiewicz
Autor: www.facebook.pl/Piotr Protasiewicz Pepe Racing

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra przegrali na wyjeździe z Betardem Spartą Wrocław 34:56 i powalczą o brązowe medale. Rywalem forbet Włókniarz Częstochowa.

Betard Sparta Wrocław pokazała w tym meczu swoją moc. Słabiej spisał się Jakub Jamróg, ale z rezerwy fantastycznie pojechał się Gleb Czugunow. Rosjanin po raz pierwszy pojawił się na torze dopiero w 9. wyścigu i go wygrał, później przyjechał na metę na drugiej pozycji. Czugunow dostał też szansę w biegu nominowanym, w którym także okazał się najlepszy.

W Stelmecie Falubazie na swoim wysokim poziomie pojechał tylko Martin Vaculik, Michael Jepsen Jensen świetnie zaczął, ale później dowiózł aż 4 zera! Podobnie Patryk Dudek, który w pięciu startach wywalczył tylko 6 "oczek", w dwóch swoich ostatnich przyjeżdżając do mety na końcu stawki. Słabo spisali się również zielonogórscy juniorzy. W sumie zdobyli tylko 1 punkt.

Zespół z Wrocławia miał bardzo szybkich liderów. Znakomicie spisali się Tai Woffinden, Maciej Janowski i Maksym Drabik, na których zielononogórzanie nie mogli znaleźć skutecznej recepty.

W meczach o brązowe medale Stelmet Falubaz zamierzy się z forbet Włókniarzem Częstochowa, a o mistrzostwo Polski powalczą Betard Sparta Wrocław z FOGO Unią Leszno.