Falubaz - Stal: Efektowne zwycięstwo zielonogórzan w 99. derbach [WYNIK]

2020-07-12 20:47 MSo
Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów
Autor: CyfraSport Nie udało się w Zielonej Górze, nie udało się w Lesznie. Stal nadal bez punktów.

Na zakończenie piątej serii gier Falubaz Zielona Góra zmierzył się ze Stalą Gorzów. Te wyjątkowe, 99-te derby Ziemi Lubuskiej rozpoczęły się w sposób szokujący! Gospodarze gromili najsłabszą drużynę w lidze w pierwszych siedmiu biegach, prowadząc aż osiemnastoma punktami. Gdyby nie znakomita jazda Jacka Holdera i Bartosza Zmarzlika w drugiej części meczu, Falubaz rozgromiłby Stal. Spotkanie zakończyło się wynikiem 50:40 dla gospodarzy! Poniżej zapis relacji na żywo!

Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów 50:40

Falubaz: Lindbaeck 4, Vaculik 12, Protasiewicz 10, Jepsen Jensen 6, Dudek 9, Krakowiak 4, Pawliczak 5, Tonder 0

Stal: Holder 13, Iversen 7, Thomsen 0, Woźniak 6, Zmarzlik 12, Karczmarz 2, Jasiński 0, Bartkowiak 0

Super Sport 10 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na żywo

Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki PGE Ekstraligi. Falubaz Zielona Góra zmierzy się ze Stalą Gorzów.

SKŁADY

Falubaz: Lindbaeck, Vaculik, Protasiewicz, Jepsen Jensen, Dudek, Krakowiak, Pawliczak, Tonder

Stal: Holder, Iversen, Thomsen, Woźniak, Zmarzlik, Karczmarz, Jasiński, Bartkowiak

Zawodnicy są już po obchodzie toru! Początek meczu o 19:15.

Derby to gwarant dodatkowych emocji! Zielona Góra czy Gorzów?

Gorzowianie w tym sezonie nie wygrali jeszcze żadnego spotkania. Punkty w meczu z lokalnych rywalem z pewnością smakowałyby wyjątkowo.

Za nami próba toru.

Znakomita oprawa kibiców gospodarzy!

Piękna, słoneczna pogoda dziś w Zielonej Górze.

W pierwszym, niedzielnym meczu Motor Lublin sprawiła niespodziankę, pokonując Włókniarza Częstochowa 47:43.

Sędzia dokonał losowania zestawu startowego - zawodnicy pojadą według drugiego zestawu.

Doping na stadionie się wzmaga! Lada moment ruszamy z meczem Falubaz - Stal!

Pierwsi zawodnicy wyjechali na tor! Czekamy na start pierwszego biegu.

Bieg 1

99. derby Ziemi Lubuskiej rozpoczęte! Znakomicie startują gospodarze spod taśmy. Holder ściga Lindbaecka, ale nie daje rady go wyprzedzić. Protasiewicz pierwszy. 5:1 dla gospodarzy!

Bieg 2

Bardzo dobry start Pawliczaka, a po zakończeniu pierwszego okrążenia szaleją fani gospodarzy. Rywali minął Krakowiak i Falubaz znowu jedzie po 5:1! 10:2 po dwóch biegach. Lepiej nie mogło być dla Falubazu.

Bieg 3

No i trzeci raz wygrywają start gospodarze. Próbuje się wciskać między Dudka i Jepsena Jensena Iversen. Udało się to Duńczykowi! Zmarzlik naciskał do samego końca, ale zamyka drogę Jepsen Jensen. 4:2 dla Falubazu.

Bieg 4

Woźniak dobrze startuje, ale Vaculik pokazał mu, gdzie jego miejsce. Krakowiak już szukał okazji do wyprzedzenia gorzowianina. Było już blisko, ale został zablokowany i... upadł. 3:3 po groźnym wypadku.

Przerwa na równanie toru.

Bieg 5

Znowu na dojeździe szybsi od rywali są zawodnicy Falubazu! Woźniak ruszył nieźle, ale mijają go Jepsen Jensen i Protasiewicz. Bieg bez historii, ale gospodarzom to zdecydowanie pasuje. Szampańskie nastroje na trybunach.

Bieg 6

W końcu dostaliśmy szaloną walkę na torze! Dudek odjeżdża i wydawało się, że znowu bieg nie będzie miał historii. Pędzi za nim jednak Holder. Nawet dał radę na chwilę się z nim zrównać, ale to "czerwony" kask jedzie po trójkę. Pawliczak z jednym oczkiem.

Bieg 7

Zmarzlik jedzie jak mistrz świata powinien. Świetnie pędzi także Vaculik. Naciskał Polak, ale rywal znakomicie zamykał kolejne kierunki. Trójka dla reprezentanta gospodarzy. Lindbaeck na trzecim miejscu.

Za nami siedem biegów. Powoli kończy się kosmetyka toru.

Bieg 8

Taktyczna zmiana w zespole Stali: za Thomsena jedzie Zmarzlik. No i decyzja była świetna! Zmarzlik wystrzelił i choć naciskał go Krakowiak, to dojechał z trójką. 3:3 - pierwsza trójka po stronie Stali.

Bieg 9

Lindbaeck zostaje na starcie, ale to nie problem dla gospodarzy. Potwornie szybki jest Vaculik, który mija na prostej gości. Kolejny remis.

Bieg 10

Utrudniają Zmarzlikowi rozpędzenie się Jepsen Jensen i Protasiewicz. Co z tego, skoro mistrz świata objeżdża ich przy krawężniku i dojeżdża z trójką. Kolejny remis - już czwarty w tym meczu.

Czas na kolejną kosmetykę toru.

Trzecia seria startów skończyła się trzema remisami.

Bieg 11

Pierwszy raz na podwójnym prowadzeniu goście. Holder pewnie dojeżdża do mety jako pierwszy. Woźniak broni się przed Lindbaeckiem - skutecznie!

Bieg 12

Zmiana taktyczna: za Jasińskiego pojedzie Karczmarz. Świetnie ruszył Iversen, ale na luzie przejeżdża obok niego Protasiewicz. Pawliczak nie dogania Duńczyka. Falubaz znowu wygrywa po kilku biegach przerwy.

Za niesportowe zachowanie żółtą kartką ukarany Karczmarz.

Bieg 13

Zagotowało się w pierwszym wirażu. Zmarzlik zderzył się z Vaculikiem. Co tu się dzieje?! Mijanki co chwila. Pierwszy spokojnie Holder. Zmarzlik naciskał na Dudka, ale nie dał rady go wyprzedzić. Mistrza świata minął Vaculik, ale ten za chwilę się na nim odegrał. Co za bieg!

Ostatnia kosmetyka toru. Przed nami już tylko dwa biegi dedykowane!

Bieg 14: Jepsen Jensen, Woźniak, Vaculik, Iversen

Bieg 15: Holder, Protasiewicz, Zmarzlik, Dudek

Bieg 14

Vaculik wystrzelił spod taśmy. On dziś jeździ znakomicie! Gonił Iversen, ale nie był w stanie doścignąć rywala. Trzeci Woźniak. Kolejny remis.

Bieg 15

Ciasno w pierwszym wirażu. Znakomicie napędził się Zmarzlik, który dojechał do pierwszego Holdera. Przewaga gości, chociaż w tym biegu, się powiększała. Do ostatnich centymetrów zawodnicy walczyli o zwycięstwo. 5:1 dla Stali. Kto był pierwszy? Sędzia sprawdza!

Kibice speedwaya czekają już niecierpliwie na kolejne mecze w PGE Ekstralidze, najlepszej żużlowej lidze na świecie. Trwa piąta seria spotkań. W niedzielę 12 lipca mecz Falubazu Zielona Góra ze Stalą Gorzów. Czy mistrz świata Bartosz Zmarzlik poprowadzi wreszcie gości do upragnionego pierwszego w tym sezonie zwycięstwa? Żużlowcy Stali Gorzów fatalnie zaczęli sezon. Po trzech kolejnych porażkach byli wreszcie na dobrej drodze do odniesienia pierwszego zwycięstwa. Prowadzili z Włókniarzem Częstochowa, ale zatrzymała ich... awaria oświetlenia. Mecz przerwano i nie udało się go dokończyć. Żużlowcy Stali Gorzów czekają na decyzję Komisji Orzekającej Ligi. Grozi im walkower.