Stelmet

Autor: Tomasz Browarczyk/Stelmet Enea BC Zielona Góra

Florence pokazał moc. Stelmet przegrywa z Astaną

2019-12-23 7:50

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali na własnym parkiecie z Astaną 78:81. Była to piąta porażka w tym sezonie w lidze VTB.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra ofensywa z obu stron. Koszykarze zdobyli w sumie 49 punktów, ale minimalnie prowadzili goście ze stolicy Kazachstanu. W drugich 10 minutach Stelmet zagrał lepiej w obronie i na przerwę schodził mając punkt więcej od rywali.

Po zmianie stron Stelmet musiał sobie radzić bez Drew Gordona. Amerykanin w jednej z akcji nabawił się urazu nogi i do gry już nie wrócił. Do dyspozycji trenera został tylko Ivica Radić, który w całym meczu zdobył 19 punktów i miał 8 zbiórek. To kolejny mecz Chorwata, w którym pokazał dużą klasę.

W ekipie z Astany "pierwsze skrzypce" grał nowy zawodnik - James Florence. Były zawodnik Stelmetu robił to z czego jest najbardziej znany - szalone rzuty z dystansu. Florence zdobył 25 punktów, trafiając 7 "trójek".

Fenomenalny występ zaliczył też Dusan Ristić. Serb zapisał na swoim koncie monstrualne "double double" - 19 punktów i 17 zbiórek. Słabiej zagrał najlepszy strzelec Astany - Malcolm Hill, który trafił tylko 3 z 12 rzutów.

A kolejny mecz Stelmetu w sobotę. Rywalem Lokomotiv Kubań Krasnodar. Spotkanie 28 grudnia o godzinie 18.00 w zielonogórskiej hali CRS-u.