Sezon burzowy w Polsce rozpoczęty!

i

Autor: Unsplash/cc0/pixabay.com Sezon burzowy w Polsce rozpoczęty!

Gdzie jest burza w Lubuskiem? Kiedy możemy się spodziewać nagłych wyładowań? [MAPA, ZDJĘCIA]

2020-06-08 12:40

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Pogoda przynosi nie tylko ocieplenie, ale i wiosenne burze, które mogą być bardzo gwałtowne. Na szczęście, mamy możliwość śledzenia sytuacji pogodowej na bieżąco. Gdzie sprawdzić, kiedy i w jakich lokalizacjach pojawią się nagłe wyładowania atmosferyczne?

Burza, choć jest zjawiskiem nagłym, to najnowsza technologia pozwala nam przewidzieć ją z dokładnością do miejsca i godziny wystąpienia. Sezon burzowy rozpoczyna się zwykle w maju i trwa aż do jesieni. Latem zjawiska te przybierają bardzo gwałtowny charakter i często towarzyszą im intensywne opady deszczu lub gradu.

Aktualną sytuację burzową możecie śledzić na mapie:

Planowali porwanie dla okupu

Śledzeniem burz zajmuje się wiele stron internetowych, które informują nas o aktualnej sytuacji w poszczególnych regionach kraju i świata. Bieżącą sytuacje możemy sprawdzić na stronach: lightningmaps.org, www.radareu.cz czy burze.dzis.net. Znajdziemy tam interaktywne mapy, zdjęcia oraz prognozy pogody. Należy również pamiętać, że burza bardzo często wiąże się z intensywnymi opadami deszczu, gradu oraz silnymi podmuchami wiatru. Dzięki wcześniejszymi informacjom, możemy się na to wszystko odpowiednio przygotować - zabezpieczyć przedmioty, a przede wszystkim zaplanować wiosenną wycieczkę na inny termin.

Gdzie jest burza w Lubuskiem?

W woj. lubuskim śledzeniem burz zajmują się m.in. Lubuscy Łowcy Burz, którzy na swoim profilu na Facebooku na bieżąco informują o sytuacji pogodowej w regionie. Znajdziemy tam również zdjęcia z "łowów" oraz mapy z prognozami. Wiele informacji o sytuacji burzowej w Polsce znajdziemy również na profilu Polscy Łowcy Burz.

Jak wyglądają burze w naszym regionie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE