Głogów. Wybuch gazu w bloku. Z mieszkania wyleciały okna, ewakuowano mieszkańców!

2020-01-15 18:52 mj-s
Głogów. Wybuch gazu w bloku. Ewakuowano mieszkańców, zmieszkania wyleciały okna!
Autor: mj-s

Głogów. Wybuch gazu w bloku. Ewakuowano mieszkańców budynku przy al. Wolności, po tym jak około 14.40 w jednym z mieszkań na III piętrze doszło do eksplozji.

W momencie wybuchu gazu w mieszkaniu przebywała rodzina z dziećmi. Siła eksplozji była na tyle duża, że z obu stron mieszkania wyleciały okna. Mimo tak dramatycznego przebiegu zdarzenia, nikt w nim nie ucierpiał.

– Byłam w mieszkaniu, gdy usłyszałam ogromny huk. Wybiegał na korytarz i poczułam gaz. Bardzo się wystraszyłam, bo wiedziałam, jak to może być groźne – mówiła dla serwisu nasze miasto Głogów sąsiadka poszkodowanych, mieszkająca na parterze.

Na miejsce natychmiast przyjechały służby straży pożarnej i policji. Odcięto dopływ gazu, około 15-tej ewakuowano wszystkich mieszkańców budynku przy al. Wolności 24 i odgrodzono najbliższą okolicę.

Stosowne kroki podjął również samorząd miasta. Prezydent Głogowa podjął decyzję o ulokowaniu poszkodowanej rodziny w mieszkaniu zastępczym. W tej chwili nie jest bowiem możliwe, by lokatorzy wrócili do swojego domu.

Trwa wyjaśnianie w jaki sposób doszło do wybuchu.