Kompletnie pijana stomatolożka leczyła zęby w Zielonej Górze! Nie będzie już wykonywać zawodu?

i

Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Pijana stomatolożka przyjmowała pacjentów i leczyła zęby w poradni przy ul. Morelowej w Zielonej Górze

Szok w poradni

Kompletnie pijana dentystka leczyła zęby w Zielonej Górze! Nie będzie już wykonywać zawodu?

2022-12-27 15:46

Pijana dentystka przyjmowała pacjentów i leczyła zęby w poradni przy ul. Morelowej w Zielonej Górze. Jej zachowanie zgłosił policji pacjent, który zjawił się tam w poniedziałek, 26 grudnia, po południu. Na miejsce dotarł patrol mundurowych, który przebadał kobietę alkomatem - miała we krwi 1,65 promila alkoholu. Dentystce grożą poważne konsekwencje.

Kompletnie pijana dentystka leczyła zęby w Zielonej Górze

W poradni przy ul. Morelowej w Zielonej Górze przyjmowała pijana denstystka. O wszystkim poinformował miejscową policję pacjent kobiety, który zjawił się w jej gabinecie w poniedziałek, 26 grudnia, a ok. godz. 18 zgłosił mundurowym, że czuć od niej alkohol. Potwierdziło to badanie alkomatem, które przeprowadzili na miejscu funkcjonariusze - stomatolożka miała we krwi 1,65 promila. Co jej teraz grozi? Sprawa będzie się toczyć na kilku płaszczyznach, bo zachowanie kobiety podlega w pierwszej kolejności pod kodeks wykroczeń, co niechybnie będzie skutkować grzywną - postępowanie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu I Policji w Zielonej Górze. - Być może zostanie też wszczęte śledztwo w kierunku art. 160 kk, tj. narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na razie przesłuchany został pacjent - mówi Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Gorze.

Pijana dentystka z zakazem wykonywania zawodu?

Jak informuje "Gazeta Lubuska", pijana dentystka straciła pracę w poradni przy ul. Morelowej w trybie natychmiastowym, ale mogą ją czekać znacznie poważniejsze konsekwencje. Właścicielka gabinetu zapowiedziała, że zgłosi sprawę do Izby lekarskiej, co może doprowadzić do zawieszenia dentystki w prawach wykonywania zawodu.

Sonda
Czy boisz się chodzić do dentysty?
Wigilia dla Samotnych w Katowicach