Nad Lubuskie nadciąga wielka burzowa chmura

i

Autor: artverau/cc/pixabay

Gwałtowne burze z gradem

Koniec upałów? Wielka chmura burzowo-deszczowa przy polskiej granicy. Kiedy dotrze do Zielonej Góry?

2022-08-19 8:38

Fala upałów w Polsce nie odpuszcza. Najwyższe temperatury odnotowywane są w zachodniej Polsce, w szczególności w woj. lubuskim i woj. dolnośląskim. Termometry już od wielu dni wskazują temperatury powyżej 30 stopni. Również w nocy odnotowywane są wyjątkowo wysokie, jak na sierpień, temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Kiedy nastąpi koniec fali upałów? Na nadchodzący weekend wydano ostrzeżenia o gwałtownych zjawiskach. Czy to oznacza ochłodzenie?

Z każdym dniem fala upałów daje nam się coraz bardziej we znaki. Piątek, 19 sierpnia, będzie kolejnym dniem, w którym odnotowane zostaną bardzo wysokie temperatury. Ostrzeżenia meteorologiczne zostały wydane dla całej Polski. W woj. lubuskim obowiązują czerwone i pomarańczowe alerty związane z upałami. Ostrzeżenia III stopnia obowiązują w powiatach: strzelecko-drezdeneckim, międzyrzeckim, świebodzińskim, zielonogórskim, mieście Zielona Góra, nowosolskim i wschowskim. w tych regionach temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. W pozostałych powiatach obowiązuje alert II stopnia.

Protest w sprawie Odry pod urzędem wojewódzkim.

Gwałtowne burze w Zielonej Górze

To jednak nie wszystko, co na nadchodzące godziny przygotowała dla nas pogoda. W woj. lubuskim obowiązują również alerty dotyczące gwałtownych zjawisk, które nadciągną nad nasz region wraz z początkiem weekendu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, punktowo możliwe do 110 km/h. Miejscami grad.

Zobacz też: Jagoda z Drzeniowa nie żyje. Ciało 17-latki znaleziono w lesie

Wielka chmura przy polskiej granicy

Niebezpieczna pogoda przywędruje do Polski wraz z wielką chmurą burzowo-deszczową, która kumuluje się tuż przy granicy polsko-niemieckiej. Nad Gorzów i Zieloną Górę burza z deszczem i miejscami gradem dotrze późnym popołudniem w piątek. Miejscami wyładowania pojawiać się będą przez całą noc.

Chmura burzowo-deszczowa przy polskiej granicy

i

Autor: Ventusky

Dobra wiadomość jest taka, że po burzach nastąpi ochłodzenie. W sobotę w Lubuskiem termometry wskażą maksymalnie 25 stopni. Na sobotę, 20 sierpnia, nie wydano żadnych ostrzeżeń dla woj. lubuskiego. Niższe temperatury utrzymają się co najmniej do początku przyszłego tygodnia.

Czytaj także: Ciało 6-miesięcznego dziecka w wannie! Zatrzymano trzy osoby

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE