Koronawirus w Zielonej Górze. Biskup Tadeusz Lityński zakażony! Chory jest też bp Socha

2020-10-14 20:11 MTA
Koronawirus w Zielonej Górze. Biskup Tadeusz Lityński zakażony! Chory jest też bp Socha
Autor: Pixabay/iira116; wikimedia.org, CC BY-SA 3.0 pl/Stiopa

Koronawirus nie odpuszcza i atakuje także w Zielonej Górze i... także w Kościele. Biskup Tadeusz Lityński jest zakażony SARS-CoV-2. Chory na COVID-19 jest też emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha. To kolejni polscy hierarchowie zakażeni koronawirusem. Poprosili o modlitwę za chorych.

Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński jest zakażony koronawirusem. Potwierdziła to tamtejsza kuria. Chory na COVID-19 jest też emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha. To kolejni polscy hierarchowie, którzy zostali zakażeni. Swoich wiernych proszą o modlitwę.

Informujemy, że wśród chorych na COVID-19 jest także biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha – przekazał ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

Stan zdrowia biskupów jest określany jako dobry. Nie była potrzebna ich hospitalizacja.

Obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i realizują wskazania służb sanitarnych. Zapewniają diecezjan, a szczególnie chorych o duchowej bliskości i zapraszają wszystkich do wytrwałej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna – dodaje Sapieha.

Jakie było źródło zakażenia? Kuria sprawy nie komentuje, zapewnia, że wyjaśnieniem drogi transmisji zajmuje się sanepid, a biskupi stosują się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. To nie pierwsi hierarchowie zakażeni koronawirusem. W ostatnich dniach SARS-CoV-2 potwierdzono już u kilku biskupów – m.in. sekretarza KEP, bpa Artura Mizińskiego czy abpa Wiktora Skworca z Katowic.

Super Raport 14.10 (Goście: Jarosław Biliński - wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Jacek Prusinowski - Radio Plus)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.