Lubuskie: Wziął butlę z gazem i wsiadł z nią do auta. Potem odkręcił zawór. HORROR!

2020-10-13 11:27 Bartosz Wojsa
Lubuskie: Wziął butlę z gazem i wsiadł z nią do auta. Potem odkręcił zawór. HORROR!
Autor: Lubuska Policja Lubuskie: Wziął butlę z gazem i wsiadł z nią do auta. Potem odkręcił zawór. HORROR!

Mężczyzna, który chciał odebrać sobie życie, zabrał 11 kilogramową butlę z gazem, wsiadł do zaparkowanego przed domem samochodu i odkręcił kurek. W zrobieniu czegoś strasznego przeszkodziła mu rodzina! Na tym horror jego najbliższych się jednak nie zakończył.

W poniedziałek (12 października) do dyżurnego lubskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie. Rodzina 50-latka za pośrednictwem numeru 112 poinformowała, że chwilę wcześniej zabrał on 11 kilogramową butlę z gazem i wsiadł do zaparkowanego przed domem samochodu. Był tak zdesperowany, że odkręcił zawór. - Na szczęście w porę zareagowali członkowie rodziny i nie doszło do  tragedii. Mężczyzna uciekł  jednak z samochodu kierując się w stronę pobliskiego lasu. W jednostce został ogłoszony alarm - mówią funkcjonariusze. Policjanci pełniący służbę, a także ci, którzy w tym dniu mieli wolne, stawili się w jednostce. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Do funkcjonariuszy dołączyli również strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubsku oraz strażacy-ochotnicy z Bieniowa, Lubniewic, Starej Wody, Górzyna i Jasienia.

Cel był jeden: jak najszybciej odnaleźć zaginionego, który miał myśli samobójcze. Do działań zaangażowano również przewodnika wraz z psem tropiącym z ościennej jednostki. Przeczesywano tereny leśne, miejscowość, w której mieszkał i pobliskie drogi dojazdowe.

- Działania zakończyły się szczęśliwie. Dzięki dobrej koordynacji działań i szybkiej reakcji na zgłoszenie, po dwóch i pół godziny grupa w składzie: dzielnicowy, dyżurny, który w czasie wolnym stawił się na alarm, oraz przewodnik z psem, odnaleźli 50-latka całego i zdrowego. Mężczyzna został przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną - mówią policjanci.

Protesty antymaseczkowców. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 130

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.