Ledno: 13-letni Filip NIE ŻYJE, a Marka wciąż nie odnaleziono. Co się stało nad Odrą?

2021-05-15 10:10 Anna Gołata
Ledno: 13-letni Filip NIE ŻYJE, a Marka wciąż nie odnaleziono. Co się stało nad Odrą?
Autor: Lubuska Policja Ledno: 13-letni Filip NIE ŻYJE, a Marka wciąż nie odnaleziono. Co się stało nad Odrą?

Ta informacja wstrząsnęła mieszkańcami całej Polski. Wczoraj (14 maja) nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką ze strony Lubuskiej Policji. Nadal jednak trwają intensywne działania, aby odnaleźć starszego z chłopców, 15-letniego Marka. Policja nie traci nadziei i wciąż liczy na szczęśliwy finał poszukiwań.

Ledno: 13-letni Filip NIE ŻYJE, a Marka wciąż nie odnaleziono. Tragedia nad Odrą!

Od poniedziałku (10 maja) lubuscy policjanci wspólnie ze strażakami, żołnierzami i mieszkańcami prowadzili intensywne poszukiwania dwóch kilkunastoletnich chłopców, którzy tego samego dnia wyszli z domu i nie było z nimi żadnego kontaktu. W działania zaangażowani byli także mieszkańcy oraz lokalne media. Niestety, w piątkowy poranek (14 maja) do lubuskich policjantów dotarły tragiczne wieści. W Odrze znaleziono ciało. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe – oględziny miejsca zdarzenia, oględziny zwłok – oraz zabezpieczono wszelkie ślady kryminalistyczne. Niestety policjanci szybko ustalili, że ujawnione zwłoki należą do 13-letniego Filipa, którego od kilku dni poszukiwali funkcjonariusze. Pozostało tylko jedno pytanie - co się stało z drugim chłopcem, 15-letnim Markiem? Na razie policja nie ujawnia żadnych szczegółów ani szczegółów śledztwa.

ZOBACZ: Koszmarny finał poszukiwań 13-letniego Filipa z Ledna! Ciało wyłowiono z Odry [Zdjęcia, nowe fakty]

Ledno: Policja nie przerywa poszukiwań zaginionego Marka

- Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego z chłopców – 15-letniego Marka Gawryszaka. Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem - wyjaśnia rzecznik policji.

Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwany są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej.

CZYTAJ: Świebodzin. Ocalił kobietę z tonącego auta, a teraz grozi mu amputacja! Jego noga obumiera [ZDJĘCIA]

15-letni Marek Gawryszak ma 167 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma szczupłą budowę ciała, włosy krótkie w kolorze ciemnego blondu, niebieskie oczy i prosty nos. Był ubrany w granatową bluzę bez kaptura (z przodu widoczna jest amerykańska flaga), czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma, czapkę z daszkiem typu moro.

Zaginiony Marek Gawryszak
Autor: Policja Zaginiony Marek Gawryszak

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym nastolatku proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE