Lubuskie: Dentobus ruszył w trasę!

2019-11-06 10:32 Agnieszka Zalewska
zęby
Autor: PhotoMix-Company/pixabay.com

Pojazd odwiedzi małe miejscowości na terenie województwa lubuskiego.

Najmłodsi pacjenci dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o zęby, przejdą też przeglądy dentystyczne. W trasę po województwie lubuskim wyruszył Dentobus. Pojazd wyposażony w sprzęt dentystyczny dotrze do tych miejscowości, w których nie ma gabinetów stomatologicznych.

- Teraz będziemy stacjonować w powiecie krośnieńskim, zielonogórskim oraz strzelecko-drezdeneckim. To są takie miejscowości jak Starosiedle, Czarnowice, Bieżyce, Trzebiechów, Chlebowo, Grabice, Strzegów – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Joanna Branicka, rzeczniczka Lubuskie Oddziału NFZ w Zielonej Górze.

Rozkład jazdy Dentobusa można znaleźć na stronie Lubuskiego Oddziału NFZ. Na miejscu będzie można wykonać podstawowe stomatologiczne zabiegi. Z wizyty mogą skorzystać pacjenci do 18 roku życia.

- Tutaj szczególnie zachęcamy małe dzieci, bo to jest taka fajna, jakby lżejsza forma udzielanych świadczeń, Dentobus jest kolorowy, dostosowany właśnie do potrzeb dziecka, dużo rysunków w środku, także jeżeli nawet to jest pierwsza wizyta, to jak najbardziej jest to fajna forma. I być może to jest właśnie dobry start, żeby później dzieci miały dobre skojarzenia z wizytą u stomatologa – dodaje Branicka.

Dentobus będzie jeździł po miejscowościach regionu do 29 listopada.