Lubuskie: Pijany sternik pływał po jeziorze z czwórką dzieci na pokładzie

2022-05-09 10:42
Policyjni wodniacy zatrzymali na Jeziorze Sławskim nietrzeźwego sternika
Autor: mat. policji Policyjni wodniacy zatrzymali na Jeziorze Sławskim nietrzeźwego sternika

Patrol wodny ze Wschowy zatrzymał na jeziorze Sławskim nietrzeźwego sternika, z którym podróżowało czworo dzieci i dwóch dorosłych. 48-latek odpowie teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. To kolejny już pijany sternik zatrzymany w tym miesiącu na Jeziorze Sławskim przez wschowskich wodniaków.

Policyjni wodniacy ze Wschowy mają za sobą bardzo pracowity weekend. Słoneczna pogoda i zawody wędkarskie przyciągnęły nad Jezioro Sławskie wiele osób. Niestety, nie wszyscy z nich pamiętali o obowiązujących przepisach. Podczas patrolowania jeziora funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego sternika, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Wraz z mężczyzną, na pokładzie znajdowało się sześciu pasażerów, w tym czwórka dzieci. 48-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

ZOBACZ TEŻ: BMW owinęło się wokół drzewa. 18-latek cudem uszedł z życiem! [ZDJĘCIA]

Był to już drugi w tym sezonie nietrzeźwy sternik zatrzymany przez patrol wodny ze Wschowy. W miniony poniedziałek (2 maja) na Jeziorze Sławskim został zatrzymany 47-letni wrocławianin, który miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

- Zapewnianie bezpieczeństwa nad akwenami to priorytet wschowskich wodniaków, którzy najbliższe letnie miesiące spędzą na jeziorach całego powiatu – mówi kom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie - Jak co roku policjanci pełniący służbę z wykorzystaniem łodzi motorowej szczególną uwagę zwracają na osoby, które bagatelizują obowiązujące przepisy prawa i narażają siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Do najczęstszych przewinień należą: prowadzenie łodzi pod wpływem alkoholu, brak uprawnień, zły stan techniczny sprzętu pływającego, brak odpowiedniego wyposażenia łodzi, jachtów czy mniejszych sprzętów pływających.

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Ostróda. O mały włos od tragedii na przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE