Lubuskie: Tragiczna śmierć 52-latka na DK92! Kierowca uciekł, bo był pijany?!

2021-09-14 13:10
Lubuskie: Tragiczna śmierć 52-latka na DK92! Kierowca uciekł, bo był pijany?!
Autor: Policja Lubuska Lubuskie: Tragiczna śmierć 52-latka na DK92! Kierowca uciekł, bo był pijany?!

Dramatyczny wypadek na DK 92 między miejscowościami Wilkowo i Mostki w województwie lubuskim. Zginął w nim 52-letni pasażer fiata ducato. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca wypadku. W momencie zatrzymania był pijany. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Do tragicznego wypadku na DK 92 doszło w poniedziałek (13 września) około godz. 22:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, z nieustalonej przyczyny, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni i dachował. - W wyniku poniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 52-letni uczestnik. Drugi z uczestników oddalił się z miejsca wypadku, jednak w wyniku przeprowadzonych czynności oraz dzięki informacjom od świadków został szybko zatrzymany przez policjantów. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu. Został on zatrzymany i aktualnie przebywa w policyjnej celi - tłumaczą policjanci.

Czytaj też: Zielona Góra: Zderzenie busa z autobusem. Jedna osoba nie żyje, są ranni!

Mundurowi pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tego wypadku. - W ciągu najbliższych dwóch dni zostaną wykonane czynności z zatrzymanym oraz świadkami - dodają policjanci. 28-latkowi za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku, gdy sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia orzeczona kara nie może być niższa niż 2 lata a jej maksymalny wymiar wynosi 12 lat.

Dron sfilmował przerażający wypadek audi i busa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE