Pożar w Lubsku. Znaleziono ciało 26-letniej kobiety. Została zamordowana?

2019-10-08 8:43 Amadeusz Calik
Straz pożarna
Autor: arembowski/cc0/pixabay Straz pożarna

Młoda kobieta, matka dwójki dzieci w wieku 4 i 6 lat zginęła w dramatycznym pożarze w centrum Lubska w powiecie żarskim w Lubuskiem. Jak wynika z ustaleń służb mogło dojść do okrutnej zbrodni.

W poniedziałek, 7 października straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 49 w Lubsku w Lubuskiem. Na miejsce natychmiast wysłano siedem zastępów strażaków, policję oraz pogotowie.

Po ugaszeniu ognia służby ujawniły zwęglone ciało młodej kobiety, dlatego na miejsce wezwano prokuratora i policyjnych śledczych.

- Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, żadnych innych informacji w tej sprawie nie udzielamy - przekazała w poniedziałek kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach dziennikarzom Gazety Lubuskiej.

Do szokujących ustaleń doszła jednak prokuratura. Według Zbigniewa Fąfery, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze - obrażenioa stwierdzone u kobiety wskazują na przestępcze działania osób drugich. W związku z takim podejrzeniem zatrzymany został mężczyzna - przekazał Gazecie Lubuskiej.

Kobieta miała dwójkę dzieci w wieku 4 i 6 lat, a dzieci w pożarze straciły cały dobytek. Sołtys zaapelował do okolicznych mieszkańców o pomoc w skompletowaniu ubrań i przyborów szkolnych, a można je przywozić do świetlicy w miejscowości Lutol.