Na linii kolejowej pod Żaganiem zabrakło łączności. Złodziej kabli wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: Straż Ochrony Kolei Na linii kolejowej pod Żaganiem zabrakło łączności. Złodziej kabli wpadł na gorącym uczynku

Będzie miał kłopoty

Na linii kolejowej pod Żaganiem zabrakło łączności. Złodziej kabli wpadł na gorącym uczynku

2022-11-28 21:06

Kradzieże kabli to niestety wciąż dość częste zjawisko na szlakach kolejowych, które może powodować nie tylko poważne utrudnienia w ruchu, ale też stwarzać zagrożenie. Do podobnego zdarzenia doszło między Żaganiem i Bieniowem. Na szczęście szybko wykryto usterkę i na gorącym uczynku zatrzymano młodego mężczyznę, który dopuścił się przestępstwa.

W sobotę, 26 listopada, w godzinach porannych dyżurny zmiany posterunku SOK w Żaganiu otrzymał telefoniczną informację, że na szlaku kolejowym Żagań-Bieniów wystąpił zanik łączności pomiędzy urządzeniami Sterowania Ruchem Kolejowym (SRK). Na miejsce niezwłocznie udał się patrol funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

Gdy mundurowi przybyli na miejsce, zauważyli młodego mężczyznę, który pakował wycięty kabel do plecaka, a na ich widok rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać sprawcę kradzieży, który jak się później okazało zdążył wyciąć ponad 30 metrów kabla zasilającego urządzenia SRK.

Mężczyzna wraz z dowodami rzeczowymi został przekazany policjantom z Żagania. Za kradzież czekają go teraz poważne konsekwencje.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE